Przewaga kupujących była widoczna od początku piątkowej sesji. Już krótko po starcie WIG20 rósł o ponad 0,5 proc. Większość dnia indeks poruszał się jednak w wąskim zakresie cenowymi i ostatecznie zakończył dzień na poziomie 2242 pkt., co oznacza wzrost o 0,56 proc. Wartość obrotu akcjami największych spółek wyniosła około 400 mln zł.

Najmocniej w gronie blue chips zdrożały PGE oraz Tauron, odpowiednio o 5,6 proc. i 3,7 proc. W ten sposób inwestorzy reagowali na zawarte porozumienie między PGE, Enea, Tauron, Energa i Skarb Państwa dotyczące współpracy w zakresie wydzielenia aktywów węglowych i ich integracji w ramach Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego. Dlatego WIG-Energia był najlepszym spośród indeksów sektorowych na GPW. Benchmark wzrósł o 3,9 proc.

Indeks średnich spółek wzrósł o 0,29 proc., a na szczycie tabeli znalazł się Comarch, którego notowania wzrosły o 9,8 proc.

Na plusie dzień zakończył także sWIG80, który zyskał 0,36 proc. W tym gronie wzrostami wyróżniało się m.in. Forte. Producent mebli ma za sobą trzecią wzrostową sesję z rzędu, a impuls do tego dały informacje o trzycyfrowej poprawie przychodów i wyniku EBITDA w II kwartale. Ostatecznie Forte zdrożało o 4,6 proc. Na drugim miejscu w indeksie małych spółek znalazł się Quercus TFI, który zdrożał o 4,2 proc.

Dobre nastroje widać było również na europejskich giełdach, jednak tam byki miały większą siłę przebicia, dlatego indeksy odnotowały wyższe wzrosty. Francuski CAC40 pod koniec sesji rósł o 1,3 proc., włoski FTSE MIB zyskiwał 1,2 proc., a niemiecki Dax był 0,9 proc. na plusie.

Obrót na Wall Street rozpoczął się na zielono i S&P 500 niedługo po starcie notowań rósł o 0,7 proc. Nasdaq i Dow Jones zyskiwały po 0,5 proc.