Pierwsze minuty poniedziałkowego handlu przebiegają pod znakiem umocnienia indeksów

Pół godziny po starcie notowań WIG20 wspiął się prawie 0,8 proc. nad kreskę, umacniając się powyżej poziomu 2200 pkt.

Wzrosty w Warszawie korespondują z pozytywnymi nastrojami na pozostałych europejskich rynkach akcji, na których nieco więcej do powiedzenia maja kupujący, choć skala porannych wzrostów indeksów jest ograniczona. Kolor zielony zdecydowania przeważa na giełdach Starego Kontynentu. Dotyczy to zarówno zachodnioeuropejskich parkietów, jak i rynków z naszego regionu.

Poniedziałkowe odbicie indeksów w Warszawie zawdzięczamy przede wszystkim zwyżce walorów KGHM, wspierane przez rosnące notowania miedzi na światowych giełdach. Po przecenie z minionego tygodnia do łask inwestorów wróciły akcje CD Projektu, choć skala odbicia jest ograniczona. Dużym zainteresowaniem kupujących cieszą się też m. in. papiery JSW i Allegro, co przekłada się na ich efektowne poranne wzrosty. Natomiast na celowniku sprzedający znalazły się akcje największych banków, których kursy korygują ubiegłotygodniowe zwyżki. Chętnie pozbywano się również papierów PKN Orlen i Tauronu.

Pozytywne nastroje zdominowały handel w segmencie spółek o mniejszej kapitalizacji, gdzie w poniedziałkowy poranek w zdecydowanej przewadze były drożejące walory. Zwyżkom w tym gronie przewodzi Eurotel, który poinformował o planach wypłaty sowitej dywidendy z zysków za 2019 i 2020 rok.