Inwestorzy mieli w piątek złudną nadzieję na kontynuację trendu z poprzednich dni. W środę WIG20 zyskał 1,5 proc., a w czwartek 1 proc. i dzięki temu zamknął się na poziomie 2050 pkt., czyli najwyżej od stycznia. Handel w piątek rozpoczął się od wzrostów, które niedługo po rozpoczęciu sesji wynosiły 0,7 proc. Przewaga kupujących zaczęła jednak topnieć i ostatecznie WIG20 zamknął się na poziomie 2037 pkt., co oznacza spadek o 0,6 proc. Banki, które dzień wcześniej były motorem napędowym indeksu, po orzeczeniu TSUE w piątek zakończyły dzień pod kreską. Allegro było najmocniej przecenianą spółką w indeksie WIG20, jednak w ostatnich godzinach handlu byki ruszyły do ataku i akcje giganta e-commerce zdrożały o blisko 1,3 proc. Najlepiej poradziło sobie LPP, którego akcje zdrożały o ponad 1,3 proc.

Przed rozpoczęciem sesji wiele spółek pochwaliło się wynikami za ubiegły rok, lub za pierwszy kwartał bieżącego roku. Nie pozostało to bez wpływu na ich notowania. W gronie średnich firm dobre wyniki opublikował Budimex, którego akcje w trakcie sesji drożały o blisko 5 proc., jednak ostatecznie zyskały 2 proc. Najmocniej w indeksie mWIG40 zyskał PlayWay, którego notowania wzrosły o 4,6 proc. mWIG40 spadł nieznacznie o 0,1 proc.

Indeks najmniejszych spółek większość sesji odbijał się w górę od linii czwartkowego zamknięcia, jednak ostatecznie zakończył dzień wzrostem o 0,6 proc. To już siódma sesja z rzędu kiedy sWIG80 świeci na zielono. Liderem zwyżek był Mabion, którego akcje zdrożały o 9,5 proc. Notowania spółki odbiły, po tym jak dzień wcześniej kurs spadł o 11 proc. Mocno rosły też notowania ML Systemu. Wpływ na to mogła mieć informacja o podpisaniu przez ML System z Agencją Rozwoju Przemysłu (ARP) umowy leasingu finansowego, dzięki której finansujący oddaje do korzystania spółce nieruchomość gruntową zlokalizowaną w Zaczerniu, bezpośrednio obok obecnej fabryki ML System.

Główne indeksy w Europie zachowywały się w piątek mieszanie. Niemiecki Dax rósł pod koniec handlu o 0,4 proc., francuski CAC40 spadał nieznacznie o 0,1 proc., a włoski FTSE MIB taniał o 0,3 proc. Początek sesji na Wall Street przyniósł lekkie schłodzenie nastrojów, po osiągniętych dzień wcześniej rekordach. S&P 500 i Dow Jones spadały po 0,4 proc.