Reklama
Rozwiń

GPW: Byki jeszcze za słabe na 1900 pkt

Miniona sesja rozczarowała tych inwestorów, którzy liczyli na to, że WIG20 przekroczy wreszcie ten ważny poziom. We wtorek niemal w całej Europie wyraźną przewagę mieli sprzedający.

Publikacja: 08.03.2016 16:29

GPW: Byki jeszcze za słabe na 1900 pkt

Foto: Fotorzepa/Mateusz Dąbrowski

Już początek wtorkowych notowań nie rozpoczął się dla strony popytowej dobrze. Od początku dnia indeks grupujący największe warszawskie spółki świecił na czerwono. O ile w pierwszej połowie sesji rynkowe byki próbowały jeszcze wypchnąć go nad kreską o tyle druga połowa sesji przyniosła już wyraźną dominację strony podażowej.

Ostatecznie WIG20 stracił 1 proc. i zatrzymał się na poziomie 1876 proc. Zdecydowanie lepiej zachowywały się notowania małych i średnich spółek. mWIG40 zyskał 0,1 proc. a sWIG80 straciły 0,4 proc. Marnym pocieszeniem jest to, że również na głównych zachodnioeuropejskich parkietach cały dzień panowały kiepskie nastroje.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Giełda
Tym razem bez rekordów na GPW
Giełda
Hossa przetrwa, ale zwyżki na GPW wyhamują
Giełda
WIG20 bez rekordu intra, ale z najwyższym zamknięciem w tym roku
Giełda
Allegro sprzedało obligacje za 1 mld zł
Giełda
Indeksy w Warszawie utknęły tuż pod szczytami hossy