Reklama
Rozwiń

Wyścig po pieniądze z PPK. Orlen zagra z PZU

Największe firmy wybierają instytucje finansowe, które pomogą im uruchomić PPK i będą zarządzać gromadzonymi w nich środkami. Program dopiero wystartował, ale pierwsze umowy już są.

Aktualizacja: 15.07.2019 08:51 Publikacja: 14.07.2019 20:43

Wyścig po pieniądze z PPK. Orlen zagra z PZU

Foto: Bloomberg

Pracownicze plany kapitałowe mają nas zachęcić do dodatkowego oszczędzania na cele emerytalne. Program wystartował 1 lipca. Jako pierwsze PPK udostępnią swoim pracownikom duże firmy, które zatrudniają co najmniej 250 osób. Takich firm jest 4034. Zatrudniają w sumie 3,2 mln osób. Pozostałe przedsiębiorstwa będą włączane do programu stopniowo, co pół roku.

Każda firma ma obowiązek wybrać instytucję finansową, która utworzy dla niej pracowniczy plan kapitałowy. Do tworzenia PPK i zarządzania gromadzonymi w nich pieniędzmi pracowników dopuszczono 19 instytucji finansowych. Pierwsze umowy o zarządzanie już są.

Pozostało jeszcze 90% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Finanse
Listy zastawne: klucz do tańszych kredytów mieszkaniowych?
Finanse
Otwarcie na dialog, czekanie na konkretne działania
Finanse
Putin gotowy na utratę zamrożonych aktywów. Już nie chce kupować boeingów
Finanse
Donald Trump wybiera nowego szefa Fed. Kandydat musi spełniać podstawowy warunek
Finanse
Holistyczne spojrzenie na inwestora