Rok temu mało kto przewidywał, że za 12 miesięcy nasza kolejna, uroczysta Gala znów odbędzie się tylko online. Jednak tak się dzieje.

– Warto zauważyć, że o nominowanych nie było trudno, bo po wiosennej zapaści związanej z wybuchem pandemii i po bezprecedensowej akcji pompowania gotówki w gospodarkę przez banki centralne sytuacja na rynkach finansowych diametralnie się poprawiła, zadziwiając zwyżkami nawet największych optymistów. Wybór był szeroki – zauważa Andrzej Stec, redaktor naczelny "Parkietu", jeden z prowadzących dzisiejszą Galę.

Byki i Niedźwiedzie, które trafią do najważniejszych postaci i instytucji rynku kapitałowego oraz najlepszych spółek z warszawskiej giełdy, redakcja "Parkietu" przyzna już po raz 27. Natomiast po raz 16. wręczy Złote Portfele, które trafią do najlepszych zarządzających funduszami.

Kto został prezesem roku? Które firmy z kluczowych indeksów: WIG20, mWIG40, sWIG80, a także z NewConnect, zostaną postawione za wzór do naśladowania? Które TFI i który dom maklerski otrzymają statuetkę – to wszystko stanie się jasne już dzisiaj po 18.00.