Podatek z poślizgiem, niedziele bez handlu

Sieci zapłacą daninę od obrotów najwcześniej od czerwca, a może nawet dopiero w 2017 r. Wtedy może też wejść zakaz handlu w niedzielę – wynika z informacji...

Rośnie rola przemysłu

Mamy kraj mocno uprzemysłowiony, nie trzeba go reindustrializować.

Bruksela utrudni swobodę świadczenia usług

Komisja Europejska proponuje nowelizację dyrektywy o delegowaniu pracowników. Utrudni ona polskim firmom oferowanie usług w innych krajach UE.

Ustępstwa dla Chin za umowę stalową

UE zamierza uzależnić obniżenie Chinom barier w handlu od zdecydowanego zmniejszenia eksportu chińskiej stali do Europy — podał urzędnik związany z rozmowami

Kara za Brexit

Dyrektor generalny Brytyjskiej Izby Handlu BCC, John Longworth został zawieszony za apelowanie o wyjście W. Brytanii z Unii, które jest wbrew życzeniu więk...

Polski premier Ukrainy

Twórca polskiej reformy gospodarczej może stanąć na czele ukraińskiego rządu, pisze jedna z ukraińskich gazet.

Rosja ogołaca fabryki Donbasu

Ukraińskie władze twierdzą, że Rosjanie wywieźli z ogarniętych walkami ukraińskich regionów wyposażenie ponad 20 fabryk.

Chiny zwiększają deficyt

Gospodarka Chin przez najbliższe pięć lat ma się rozwijać w tempie 6,5 – 7 proc. Rząd przedstawił w parlamencie założenia nowego planu pięcioletniego.

Prezydent Ukrainy podpisał ustawę o prywatyzacji

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko podpisał w piątek ustawę, która pozwoli na rozpoczęcie prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych. Nie będą mogli w niej u...

Kanada wyprzedała całe złoto

To wyjątkowa decyzja. Władze Kanady sprzedaży w lutym cały zgromadzony w rezerwach zapas złota.

Wzrost liczby etatów w USA lepszy od prognoz

Liczba etatów w amerykańskiej gospodarce (poza rolnictwem) wzrosła w lutym o 242 tys., gdy prognozy analityków mówiły o wzroście o 195 tys. Stopa bezroboci...

KE: Koszt upadku Schengen nawet 18 mld rocznie

Komisja Europejska szacuje, że przywrócenie kontroli granicznych w strefie Schengen kosztowałoby unijną gospodarkę od 5 do 18 mld euro rocznie.

Kadrowa czystka w specjalnych strefach

Zarządy spółek kierujących strefami są obsadzane przez działaczy Prawa i Sprawiedliwości.

500+, czyli dzielenie skóry na niedźwiedziu

Program Rodzina 500+ może jeszcze bardziej pobudzić konsumpcję Polaków niż o zapisane w nim w tym roku 17 miliardów złotych.

Obcy nie kupią nieruchomości w Finlandii

Władze w Helsinkach wpisały zakup nieruchomości przez cudzoziemców na listę zagrożeń dla bezpieczeństwa kraju. Najbardziej bije to w Rosjan.

Barack Obama przedłużył o rok sankcje gospodarcze wobec Rosji

Barack Obama przedłużył o rok sankcje gospodarcze wobec Rosji. Amerykańskie banki nie kupią rosyjskich papierów dłużnych.

Konkurs na szefa PARP - do 7 marca

Konkurs na nowego prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości potrwa do 7 marca - poinformowało biuro prasowe resortu rozwoju.

Podatek bankowy pod lupą Komisji Europejskiej

Bruksela prowadzi postępowanie wyjaśniające w sprawie nowej daniny w sektorze finansowym. Bada, czy odpowiednia ustawa nie narusza konkurencji i nie jest u...

Kijem i marchewką w szarą strefę

Dwie stawki VAT – 5 i 20 proc. – to jeden z analizowanych przez resort finansów sposobów na redukcję luki podatkowej.

Kryzys daje zarobić urzędnikom

Najwyższe płace mieli w Rosji urzędnicy rządowi, a najniższe - ci którzy tropią korupcję i nadużycia. Rząd najbardziej podniósł sobie zarobki.