Wybory prezydenckie w USA były największym wydarzeniem w historii platformy online Betfair Exchange, umożliwiającej zakłady online. Rywalizacja Biden-Trump przyciągnęła 567 milionów funtów w zakładach (w 2016 było to 199 mln). Wśród przyjętych zakładów był ten przyjęty 29 października – obstawiający postawił 540 tysięcy funtów na zwycięstwo Joe Bidena. Zwycięstwo prezydenta-elekta powinno przynieść mu milion funtów wypłaty. Jednak szczęśliwy hazardzista na pieniądze jeszcze poczeka.

- Zakłady zostaną rozstrzygnięte, jak tylko wynik będzie oficjalnie potwierdzony – powiedział, cytowany przez CNN, rzecznik Betfair Exchange.

Normalnie zakłady dotyczące wyborów prezydenckich rozstrzygane są po tym, jak wyniki ogłoszą media, a przegrany kandydat wygłosi przemówienie, w którym uznaje swoją porażkę. Jednak Donald Trump wciąż nie wygłosił takiego przemówienia, a co więcej, nadal nie uznaje swojej porażki i mobilizuje armię prawników do sądowych batalii, opóźniając jak może ostateczne potwierdzenie swojej porażki. Ma to wpływ na działalność Betfair Exchange, która nie może rozstrzygnąć zakładu.

W oświadczeniu umieszczonym jeszcze w piątek 6 listopada, firma stwierdziła, że zakłady zostaną rozstrzygnięte po tym, jak będzie pewność, który kandydat „ma większość głosów Kolegium Elektorów". Dla uzyskania tej pewności trzeba, według firmy, poczekać na jasność w kwestii przeliczenia głosów, ponownego przeliczenia i wyniki potencjalnych sporów prawnych. Tym samym, zwycięski gracz musi czekać na swoją wypłatę w czasie, gdy prawie wszystkie głowy państw gratulują Bidenowi zwycięstwa w wyborach.

Zakład zastrzegającego sobie anonimowość gracza, jest trzecim największym w historii platformy Betfair Exchange.