Na otwarciu notowań kurs akcji TenderHut nie zmienił się i wyniósł 44 zł. W kolejnych minutach sesji zaczęła być widoczna przewaga popytu – obecnie walory zyskują ponad 3 proc. do 45,5 zł, co implikuje ponad 90 mln zł kapitalizacji.

Technologiczna spółka jest siódmym tegorocznym debiutantem na rynku głównym. Na parkiecie powitała ją Monika Gorgoń z zarządu GPW.

- Na NewConnect zadebiutowaliśmy niedawno, niewiele ponad pół roku temu i myślę, że tak szybkim przeniesieniem notowań zaskoczyliśmy wielu, ale rynek główny od początku był naszym celem. Mam za sobą siedem pracowitych lat budowania i rozwoju biznesu - podkreślił prezes TenderHut, Robert Strzelecki.

Spółka zadebiutowała na małej giełdzie pod koniec kwietnia 2021 r. Kurs odniesienia wynosił wtedy 47 zł. W skład grupy obecnie wchodzi dziesięć krajowych spółek zależnych oraz pięć zagranicznych. TenderHut specjalizuje się w projektowaniu i rozwijaniu systemów informatycznych oraz oferowaniu usług outsourcingu IT. W trakcie trzech kwartałów 2022 r. miał 56,4 mln zł szacunkowych przychodów, co stanowi wzrost o 29 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2021 r.

TenderHut jest 418. spółką notowaną na głównym rynku.