1.Pod koniec ubiegłego tygodnia premier Beata Szydło przedstawiła założenia programu Mieszkanie+. Na należących do skarbu państwa terenach mają powstać tanie mieszkania z czynszem nawet 10 zł za mkw z perspektywą dojścia do prawa własności. W założeniu nowy program ma pozwolić uzyskać mieszkanie rodzinom o niskich dochodach i bez zdolności kredytowej.Czy ten plan się powiedzie? Czy oznacza on raczej psucie rynku? Czy uderzy to w deweloperów i jaka będzie ich odpowiedź? Rozmawiamy z Henrykiem Urbańskim, prezesem spółki deweloperskiej Budimex nieruchomości.

2. Na międzynarodowym rynku żywności jesteśmy potęgą. Jak wygląda jednak sytuacja w kraju? Czy za granicę wysyła się lepsze produkty, by gorsze, dla biedniejszych i mniej wymagających zostawić w kraju? Jakiej jakości jest nasza żywność? Ile jest cukru w cukrze? Odpowiada Stanisław Kowalczyk prof. SGH, ekspert ds. bezpieczeństwa i jakości żywności.

3. Po wielu miesiącach spadków i rekordowo taniej ropy, ceny odbiły. Ostatnimi czasy obserwujemy wzrost wyceny za baryłkę, która doszła już do poziomu 50 dol. Co to oznacza? Czy obserwowana sytuacja to zmiana trendu, czy tylko chwilowe odbicie? Co nam da gazoport? Czy możemy uwolnić się z uścisku Gazpromu? Sytuację na rynku surowcowym analizuje Przemysław Stangierski, partner w firmie doradczej AT Kearney.