Istotna kwestia tektury

Do produkcji kartonów używa się tektury zbudowanej z papieru oraz warstwy pofalowanej. W zależności od ilości warstw poszczególnych elementów, kartony tworzone są z tektury dwu, trzy i pięciowarstwowej. Im więcej warstw tektury użytej w danym kartonie, tym staje się on mocniejszy, bardziej wytrzymały, odporny na zniekształcenia i zniszczenia. Pierwszy rodzaj tektury, tekturę dwuwarstwową, tworzy papier zewnętrzny połączony z warstwą pofalowanej tektury. Zbudowane w ten sposób kartony wykorzystuje się do przechowywania i transportowania głównie lekkich przedmiotów.

W przypadku tektury trzywarstwowej jej pofalowana warstwa jest umieszczona pomiędzy dwoma warstwami zewnętrznymi. Ten typ tektury najczęściej używany jest do produkcji tradycyjnych kartonów klapowych. Często wykorzystuje się go również w formie przekładek i kratownic. Ze względu na swoją strukturę, kartony tworzone z tego rodzaju tektury cechują się większym stopniem wytrzymałości i mogą być wykorzystywane do transportu cięższych przedmiotów. Ostatni rodzaj tektury, tektura pięciowarstwowa, składa się z dwóch warstw falowanych, oddzielonych od siebie za pomocą warstw zewnętrznych. Dzięki swojej budowie jest ona najbardziej odporna na zniszczenia, dlatego też bywa wykorzystywana do produkcji kartonów, które idealnie sprawdzają się w przypadku dużych i ciężkich przedmiotów

Kartony w praktyce

Wybór odpowiedniego rodzaju kartonów, które należycie spełnią swoje zadanie, nie jest prosty. Na pewno trzeba sprawdzić obszerną ofertę różnorodnych produktów i zastanowić się, które z nich najlepiej odpowiadają naszym indywidualnym potrzebom. Najważniejsze jest to, aby umieszczone w kartonie przedmioty zostały należycie zabezpieczone. Bardzo ciekawą i szeroką propozycję przygotowała na przykład Poczta Polska. Wszystkie dostępne kartony podzielone są nie tylko ze względu na swoją budowę uwzględniającą ilość warstw tektury, ale także na wielkość oraz kształt kartonu, który w przypadku transportu odgrywa ogromnie istotną rolę. Korzystając z tak obszernej oferty, możemy wybrać rodzaj kartonów najbardziej adekwatnych do naszych wymagań.

Kartony w… biznesie

Każdy przedsiębiorca, który dba o jakość usług świadczonych przez swoją firmę, doskonale wie, że owa wysoka jakość i właściwy dobór materiałów są niezwykle ważne. To właśnie te czynniki w dużej mierze warunkują poziom zadowolenia zleceniodawcy, który przekłada się na budowanie pozytywnego wizerunku firmy. Im jest on wyższy, tym większa szansa na to, że klient kolejny raz skorzysta z oferty i chętniej poleci ją bliskim oraz znajomym.

W związku z tym, chcąc wysłać określone produkty do swoich klientów, trzeba dokonać właściwego wyboru kartonów, by tym samym zapewnić bezpieczeństwo transportowanych lub przesyłanych przedmiotów. Jest to absolutnie kluczowa kwestia, której z pewnością nie warto pomijać w swoich działaniach.