Przemysław Kuna (l. 43), niedawno członek zarządu TK Telekom, a wcześniej menedżer Exatela i Telekomunikacji Polskiej będzie nowym podsekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych - poinformował resort.

Zastąpi na tym stanowisku Tomasza Szubielę. Dotychczasowy wiceminister odpowiadał w resorcie za jeden z kluczowych projektów - wdrożenie Systemu Rejestrów Państwowych i pracował dla ministerstwa od czerwca 2014 r.

Przemysław Kuna rozpocznie pracę na nowym stanowisku 6 lipca br. Od listopada był ekspertem w Departamencie Teleinformatyki Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i koordynował pod względem technologicznym projekt uruchomienia SRP. Teraz będzie odpowiadał między innymi za realizację projektów informatycznych oraz rozwój rejestrów.

Kuna jest absolwentem m.in. Politechniki Warszawskiej. Ukończył również studia doktoranckie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Jak podaje MSW, od 1 marca w systemie SRP pracuje prawie 2 500 gmin. SRP połączył m.in. rejestry PESEL, dowodów osobistych i aktów stanu cywilnego w jeden system.

Do końca maja zarejestrowano w nim łącznie ponad 8,4 mln spraw.