Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 26.11.2016 18:33 Publikacja: 26.11.2016 07:55
2 zdjęcia
ZobaczNorman Leto, To co musiał widzieć codziennie mój tata po powrocie z pracy o piętnastej, 2014, olej, płótno, 110 x 150 cm
Foto: kolekcja Oddziału Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku
Rz: Art Agenda Nova jest już na rynku sztuki ponad 13 lat. Czy udało się wam wylansować konkretnych artystów?
Małgorzata Gołębiewska: Jesteśmy galerią prowadzącą stały research i trafne wybory decydują później o naszej wiarygodności. Zorganizowaliśmy debiutanckie wystawy Normana Leto, Tomka Kowalskiego, Bartka Kokosińskiego, Agnieszki Polskiej. Współpraca z tymi artystami trwała dłużej lub krócej, ale były to przemyślane działania. Jednym z najbardziej zaskakujących artystów, z którym mieliśmy okazję pracować przez lata, wymykającym się schematom i rutynie, jest Norman Leto. Z kolei dojrzałego i bardzo konsekwentnego w praktyce artystycznej, wrażliwego społecznie Łukasza Surowca reprezentujemy od czasu dyplomu do dziś. Te nazwiska mówią same za siebie. Współpracujemy intensywnie z Xaverym Deskur Wolskim i Andrzejem Żygadło. Jeśli do tej pory nieliczni o nich słyszeli, to na pewno wkrótce się to zmieni.
Tempo odchodzenia od węgla w energetyce jest uzależnione od możliwości zapewnienia podstawy systemu, która będzie stabilizować pogodozależne źródła odnawialne do czasu uruchomienia elektrowni jądrowej. Taką rolę może pełnić gaz.
Globalny rynek technologii medycznych, wspierany przez inwestycje i nowoczesne programy, dynamicznie rośnie. Jednym z takich działań jest nabór „Ścieżka SMART” finansowany z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki. Stworzyliśmy hydrożel do hodowli komórkowych. Jest to narzędzie przydatne w badaniach nad nowymi lekami – mówi Marcin Krzykawski, prezes Real Research.
Transformacja powinna być prowadzona według planu nakreślonego na wiele lat do przodu, a nie według harmonogramu wyborczego. Powinien się w nią w jak największym stopniu angażować kapitał prywatny, by pomoc publiczna trafiała do inwestycji o największych ryzykach.
Od technologii nie da się uciec. Zamiast jednak z nią walczyć, trzeba wykorzystać możliwości, jakie one daje – zarówno samym bankom, jak i osobom korzystającym z ich usług.
Bank wspiera rozwój pasji, dlatego miał już w swojej ofercie konto gamingowe, atrakcyjne wizerunki kart płatniczych oraz skórek w aplikacji nawiązujących do gier. Teraz, chcąc dotrzeć do młodych, stworzył w ramach trybu kreatywnego swoją mapę symulacyjną w Fortnite, łącząc innowacyjną rozgrywkę z edukacją finansową i udostępniając graczom możliwość stworzenia w wirtualnym świecie własnego banku.
W trakcie przewodnictwa w Unii polski rząd musi przekonać kraje „27”, że tylko integrując produkcję uzbrojenia, może wygrać wyścig zbrojeń z Rosją.
Za dzieła artystów z czołówki Kompasu Sztuki trzeba zapłacić miliony złotych. Historia pokazuje, że są one z roku na rok coraz droższe.
Twórcy z czołówki najnowszego Kompasu Młodej Sztuki odebrali nagrody podczas wernisażu specjalnej wystawy.
Irmina Staś, Agnieszka Polska i Katarzyna Karpowicz – to podium tegorocznej edycji Kompasu Młodej Sztuki.
Z początkującymi artystami nie wszystko da się przewidzieć, gdyby tak było, to galerzyści byliby milionerami.
Kupuję najlepsze obiekty ulubionych artystów – mówi Dariusz Szymczak, kolekcjoner i właściciel HOS Gallery.
Warto postawić na artystę, który ma pasję, determinację i szuka własnego stylu – mówi Elżbieta Łydżba-Karpowicz, biegły sądowy ds. sztuki.
Kupując dzieło sztuki, sprawdź, czy na pewno masz do niego wszystkie prawa – mówi Karolina Maria Wojciechowska, radca prawny.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas