Firma Killing Kittens, która organizuje dla kobiet imprezy dla dorosłych w Londynie i Nowym Jorku poinformowała w środę, że otrzyma środki z rządowego Future Fund, który przeznaczony jest na pomoc dla startupów w czasie pandemii. Killing Kittens zamierza przeznaczyć środki od rządu na rozwój swoich produktów, w tym aplikacji randkowej oraz na marketing.

- Nigdy nie wyobrażałam sobie spania z Borisem – skomentowała, cytowana przez CNN, prezeska firmy Emma Sayle. – Killing Kittens wkracza do cyfrowego świata i jesteśmy teraz pionierkami najszybciej rosnącej sieci społecznościowej dla dorosłych na świecie.

Killing Kittens powstało w 2005 roku i od tego czasu organizuje ekskluzywne imprezy (z obowiązkowymi maskami) skupiające się na „podążaniu za przyjemnością dla kobiet". Ma obecnie 180 tys. członków w 12 krajach, a w czasie pandemii koronawirusa odnotowała 330 procent wzrostu w ruchu na swojej stronie internetowej. Pandemia zmusiła firmę do przeniesienia swojej działalności do internetu, przyspieszając plany wkroczenia do branży sex tech. Sex tech, to szybko rosnąca część sektora technologicznego skupiona na pogłębianiu doświadczeń seksualnych.

- Sex tech to jedna z kilku branż, która wyjdzie z 2020 roku na znacznie lepszej pozycji niż wcześniej. Szczególnie szybko w czasie pandemii rosną aplikacje randkowe, branża gadżetów erotycznych i porno. Szukamy online intymności albo sposobów na zabawienie się – powiedziała CNN Business Bryony Cole, założycielka Sextech School, firmy uczącej przedsiębiorców i inwestorów poruszania się po tym rynku.

Killing Kittens otrzyma od brytyjskiego rządu 170 tys. funtów na swoje inwestycje. Rządowy fundusz podwoił tym samym środki zebrane przez firmę na platformie crowdfundingowej Seedrs. W ramach Future Fund brytyjskie startupy mogą liczyć na wsparcie (w formie pożyczki) od 125 tys. do 5 mln funtów. Od startu funduszu w maju, wsparcie otrzymało ponad 800 firm. Łączna kwota wyasygnowanych środków to prawie 513 mln funtów. Wsparcie otrzymują startupy ze wszystkich branż.