Środki z transakcji będą przeznaczone na spłatę zobowiązań Pharmeny, rozwój projektów realizowanych w oparciu o substancję czynną 1-MNA oraz ewentualną dywidendę za 2023 r- zapowiedziała spółka informując w piątek o sprzedaży swoich wszystkich udziałów w spółce Dermena Lab oraz zorganizowanej części przedsiębiorstwa dotyczącej działalności dermokosmetycznej.

Czytaj więcej

Debiuty spółek na GPW. Rynek pierwotny budzi się z letargu

Pharmena, która określa się jako spółka biotechnologiczna (koncentruje się na  opracowywaniu i komercjalizacji innowacyjnych produktów na bazie opatentowanej fizjologicznej substancji czynnej 1-MNA) rozwinęła, a teraz sprzedała, biznes specjalistycznych dermokosmetyków (dla osób z różnymi problemami dermatologicznymi) w trzech kategoriach- produktach do włosów, do twarzy i do ciała.

- Pozyskane z transakcji środki finansowe pozwolą nam nie tylko na szybszy i efektywniejszy rozwój działalności związanej z suplementami diety, ale i dalszy rozwój projektów w oparciu o 1-MNA- komentuje Konrad Palka, prezes  Pharmeny, która zwraca uwagę na potwierdzony przez badania bardzo duży potencjał cząsteczki 1-MNA m.in. w aspekcie przeciwzapalnym i przeciwzwłóknieniowym.