Reklama

Za nadmiar mleka kary w ratach

Rolnicy, którzy przekroczyli kwoty mleczne w roku 2014/2015 będą mogli ubiegać się o rozłożenia ich na nieoprocentowane raty. W czwartek weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie.

Publikacja: 06.08.2015 12:23

Za nadmiar mleka kary w ratach

Foto: Bloomberg

Zgodnie z nim od 13 sierpnia 2015 r. do 11 września 2015 r. producenci mleka mogą składać wnioski do Agencji Rynku Rolnego o udzielenie pomocy o charakterze pomocy de minimis w rolnictwie.

W sezonie 2015/2016 krajowa kwota dostaw została przekroczona o 580,3 mln kg, czyli o 5,85 proc. Tym samym 63,5 tys. rolników przekroczyło przyznany im limit produkcji mleka. Opłata, jaką Polska musi uiścić z tytułu nadprodukcji wynosi ponad 161,5 mln euro, czyli ok. 659,8 mln złotych.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Biznes
Microsoft wycofuje chińskich inżynierów z obsługi Pentagonu
Biznes
Putin zamyka Rosjan w Rosji. Wracają czasy komunistycznej izolacji
Biznes
Największy kawałek Czerwonej Planety sprzedany. Tajemniczy nabywca
Biznes
Traktat Niemcy–Wielka Brytania, ofensywa drogowa, rosyjskie banki na krawędzi
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Biznes
Jacek Oko: ważne było rozmawiać i utrzymać kierunek regulacji
Reklama
Reklama