Urszula Zielińska

z wykształcenia socjolog, absolwentka Collegium Civitas w Warszawie

Telekomunikacja i IT

Zatrzymania w Open-Net

Cztery osoby: dwóch zarządzających byłą spółką telekomunikacyjną z NewConnect oraz dwie osoby z firmy podwykonawczej zatrzymało CBA. Chodzi o dotację ze środków UE na budowę...

Handel

Właściciel 4F chce kupić Simple

Spółka OTCF, właściciel m.in. marki odzieży sportowej 4F, podpisała z Gino Rossi list intencyjny w sprawie nabycia akcji Simple Creative Products.

Wywiady

Zoltan Varga: Z rządem nie robię interesów

Założyciel holdingu Central Group, Zoltan Varga, przejmującego Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne mówi, że trudno robi się biznes w jego kraju – na Węgrzech. Jak mu się udało?

Rozmowa "Rzeczpospolitej"

Giełda

Kurs Agory szuka dna

Mniej niż 8 zł wynosił już dziś kurs akcji Agory, m.in. właściciela sieci kin Helios i „Gazety Wyborczej”.

Handel

Czarne chmury nad Simple Creative Products

Komornik na wniosek spółki z grupy Monnari Trade zajął 6 mln zł na rachunku producenta odzieży damskiej Simple Creative Products. PKO BP grozi wypowiedzeniem kredytu 25 mln zł.

Handel

Ostateczne wyniki CCC zgodne z wstępnymi

Opublikowane dziś ostateczne wyniki obuwniczej grupy CCC za II kwartał br. i pierwsze półrocze br. okazały się w większości zgodne z przedstawionymi wcześniej przez zarząd...

Wywiady

Zygmunt Solorz: Z fiskusem trzeba rozmawiać

Elektrim nie może normalnie funkcjonować z zajętym majątkiem. Urząd skarbowy chciałby zapewne pieniędzy już, a nie za dziesięć lat. Gdyby w ogóle istniała taka możliwość, to...

Rozmowa "Rzeczpospolitej"

Giełda

Smyk wraca na giełdę

Smyk Holding złożył 24 lipca prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego – wynika z informacji zawartej na stronie internetowej KNF.

Opinie

Sezon na budowlańca

Kto chce zrozumieć mechanizmy głęboko zakorzenione w sektorze budowlanym w Polsce i obawy, z jakimi muszą liczyć się zleceniodawcy, powinien sięgnąć do filmoteki Stanisława Barei.

Banki

Telekomy z dystansem do banków

Nie wiadomo kiedy Orange Polska wróci na finansowy rynek po rozstaniu z mBankiem. T-Mobile nie zrywa z Aliorem, ale renegocjował umowę.

Example Alt
eWydanie