fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Andrzej Pałasz

Giełda

Warszawski rynek uśpiony

W środowy poranek WIG20 utrzymuje się w okolicach zamknięcia z poprzedniego dnia. Obroty wynoszą zaledwie kilka milionów złotych.

Giełda

WIG20 lekko w górę

Po wczorajszej niezłej sesji w Stanach Zjednoczonych, nastroje w Europie również są pozytywne. Warszawski WIG20 zyskuje na starcie czwartkowego handlu 0,3 proc. i sięga 2167 pkt.

Giełda

WIG20 oddala się od 2200 pkt

Początek środowej sesji przynosi lekką zniżkę WIG20 w okolice 2188 pkt. Przypomnijmy, że we wtorek indeks blue chips stracił 1,13 proc., przez co znów wrócił poniżej poziomu...

Giełda

WIG20 powalczy o 2200 pkt

Dzisiejsza sesja przynosi kontynuację zwyżek, trwających od początku tygodnia. WIG20 zyskuje z rana 0,33 proc. i notowany jest na poziomie 2195 pkt.

Giełda

WIG20 broni 2100 pkt

Ostatnia w tym tygodniu sesja rozpoczyna się od zwyżki WIG20 o 0,5 proc., do 2117 pkt. W czwartek dużym spółkom udało się wybronić od spadków poniżej 2100 pkt.

Finanse

Przyszłość Altusa zależna od KNF

Podjęcie przez KNF decyzji kończącej postępowanie oraz jej kształt jest czynnikiem fundamentalnym dla dalszego funkcjonowania oraz perspektyw działalności Altus TFI – czytamy w...

Giełda

Akcje popadły w niełaskę

Spokojny poranek na warszawskiej giełdzie był tylko złudzeniem. Sprzedający wykorzystali niską aktywność i kolejny raz z rzędu ściągnęli WIG20 w dół.

Giełda

WIG20 dużo poniżej majowych dołków

Po spokojniejszym początku dnia, w ostatnich godzinach sesji kontrolę na GPW całkowicie przejęli sprzedający. WIG20 na godzinę przed zamknięciem zniżkuje o ponad 1 proc., do...

Biznes

Nieliczne „misie” mogą dać zarobić

Po siedmiu miesiącach tego roku mWIG40 wrócił do punktu wyjścia, a sWIG80 od tygodni niemal stoi w miejscu. Prognozy na najbliższą przyszłość też nie dają podstaw do optymizmu.

Giełda

Prezes Pekao TFI zapowiada zmiany

Potrzeby klientów cały czas ewoluują i oferta Pekao TFI musi się zmieniać razem z nimi – zapowiada w rozmowie z „Parkietem" Jacek Janiuk, który w czerwcu został nowym prezesem...

Giełda

Nikła zmienność na WIG20

Indeks dużych spółek zwyżkuje w pierwszej godzinie handlu o 0,24 proc., czyli o około 5 pkt. Ruch ten jest znikomy, podobnie jak obroty.

Giełda

Warszawskie indeksy osłabły

Indeks dużych polskich spółek ma za sobą trzecią z kolei spadkową sesję, jednak strata punktowa jest niewielka. Na GPW obroty są ostatnio wakacyjne.

Finanse

Fundusze mają dość nadregulacji

Doświadczenia, jakie mamy po kilku ostatnich miesiącach, pokazują, że weryfikacja „zachęt" jest niepotrzebna i nie ma w tym specjalnego celu ochronnego. Trzeba to po prostu...

Giełda

Kierunek: zeszłotygodniowe maksima

WIG20 na otwarciu poniedziałkowej sesji zwyżkuje o 0,5 proc., do 2320 pkt. Zbliża się zatem do maksimów jeśli chodzi o poziomy zamknięcia i otwarcia z ubiegłego tygodnia.

Giełda

WIG20 nadrabia czwartek

Końcówka skróconego tygodnia na GPW układa się jak na razie pozytywnie dla kupujących, a WIG20 zwyżkuje o 0,58 proc. Niewiele brakuje, by ostatecznie odrobić zniżki, rozpoczęte...

Giełda

Spokojny początek sesji

WIG20 w środę z rana zniżkuje o 0,15 proc., do 2321 pkt. Po wczorajszej bardzo udanej sesji dziś najwyraźniej czeka nas odpoczynek.

Giełda

WIG20 zatrzymany na oporze

Po kilku udanych sesjach WIG20 dotarł do poziomu 2300 pkt, czyli dość poważnej strefy oporu. Stąd środowa sesja zaczyna się od zniżki o 0,3 proc., do 2288 pkt.

Giełda

Spokojny początek sesji

Czwartkowy handel, przynajmniej z rana, nie przynosi większych emocji na GPW. WIG20, po wczorajszej zniżce o 0,47 proc., dziś zwyżkuje o 0,23 proc., do 2228 pkt.

Giełda

GPW: Neutralny początek sesji

WIG20 zaczyna nowy tydzień w okolicach zamknięcia z piątku. Inwestorzy czekają na potwierdzenie ukształtowania się dołka w okolicach 2160 pkt.

Handel

Wyższa strata netto Eurocashu

W I kwartale przychody Grupy Eurocash wyniosły 5,48 mld zł, co oznacza około 10-proc. Wzrost w porównaniu z tym samym okresem przed rokiem. Z kolei strata netto wzrosła z 18,5...

Giełda

Tąpnięcie notowań CCC

Akcje obuwniczej spółki zniżkują na poniedziałkowej sesji o ponad 10 proc. po publikacji szacunkowych wyników za I kwartał.

Ubezpieczenia

PZU ścina opłaty w PPK

Grupa PZU nie będzie w pierwszym roku pobierać opłat za zarządzanie funduszami w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych - informuje PZU.

Giełda

Spokojny początek sesji na GPW

Choć indeksy w Ameryce ustanawiały wczoraj kolejne tegoroczne maksima, krajowy rynek zaczyna handel od śladowej zwyżki indeksu dużych spółek.

Giełda

Maleją obawy inwestorów o Stany

Amerykańskim spółkom może być trudno pobić zeszłoroczne wyniki z powodu wysokiej bazy. II kwartał może być za to udany dla krajowych obligacji skarbowych. Jeśli chodzi o papiery...

Giełda

Marny koniec tygodnia

WIG20 w czwartek był jednym z najsłabszych indeksów w Europie, choć zniżka nie była większą niespodzianką. Zawiodły m.in. spółki energetyczne.

Giełda

WIG20 znów w ogonie Europy

Pierwsze trzy sesje minionego tygodnia przyniosły zwyżki WIG20. Dwie ostatnie - spadki. Ostatecznie jednak indeks blue chips zakończył tydzień zwyżką.

Giełda

Neutralny początek sesji

Pierwsze minuty piątkowego handlu na warszawskim parkiecie upływają dość spokojnie, a WIG20 utrzymuje się tuż nad poziomem zamknięcia z poprzedniego dnia.

REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA