Andrzej Pałasz

Giełda

Spokojny początek na GPW

Piątkową sesję indeks blue chips rozpoczyna w pobliżu zamknięcia z czwartku, czyli tuż pod poziomem 2300 pkt. Indeksy małych i średnich spółek również startują dość ospale.

Biznes

Długodystansowcy rządzą w branży

Historia firm działających w gastronomii pokazuje, że rozwój sieci to długa i mozolna praca, jednak ci, którzy są cierpliwi, zwykle odnoszą sukces. Największymi...

Biznes

Pod presją wysokich kosztów

Rosną pensje Polaków, przybywa też turystów – to pomaga branży. Poważnym problemem są za to zmienne ceny żywności i wynagrodzenia pracowników.

Biznes

Rozwój wspierają technologie

Większa zamożność społeczeństw sprzyja zwiększaniu konsumpcji poza domem, jednak trudno o istotną zmianę przyzwyczajeń. Globalnym liderem, podobnie jak nad Wisłą, pozostaje...

Giełda

Spokojny początek sesji

Na starcie czwartkowej sesji WIG20 utrzymuje się w okolicach wczorajszego zamknięcia, czyli przy poziomie 2381 pkt., choć sytuacja zdaje się rozwijać na korzyść byków.

Giełda

WIG20 przełamał opór na 2330 pkt

Pierwszy kwadrans poniedziałkowego handlu przynosi mocną zwyżkę indeksu dużych spółek. Na ten moment udało się przebić opór, który od miesięcy stanowił barierę nie do przejścia.

Giełda

GPW: Opór na 2300 pkt trzeszczy

Pierwsze minuty czwartkowej sesji przynoszą zniżkę WIG20 o 0,4 proc., do 2286 pkt. Za nami trzy udane sesje, w trakcie których indeks blue chips wspiął się jednak o około 80 pkt.

Finanse

Everest TFI nadal bez zezwolenia

Komisja Nadzoru Finansowego podtrzymała swoją decyzję z maja 2016 r. i nie udzieliła firmie Piotra Sieradzana zezwolenia na tworzenie oraz zarządzanie funduszami.

Giełda

Mało istotne odbicie

Nowy tydzień WIG20 rozpoczął dość udanie, jednak nad indeksem dużych spółek wciąż wiszą ciemne chmury.

Giełda

GPW: Start na zielono

Poniedziałkowa sesja rozpoczyna się od zwyżki WIG20 o 0,78 proc. Najmocniej odbijają kursy KGHM, PKO BP oraz CD Projkekt. To zły dzień dla spółek z grupy kapitałowej Leszka...

Giełda

Mocny start WIG20

Początek środowej sesji przynosi wystrzał indeksu blue chips na poziom 2324 pkt, czyli o blisko 0,9 proc.

Giełda

Cofnięcie na WIG20

Indeks blue chips zaczyna dzień od spadu w okolice 2158 pkt, oddając jak na razie większość dorobku z wtorku.

Giełda

GPW: Start na zielono

Na początku środowej sesji wszystkie warszawskie indeksy świecą na zielono. Najmocniej jednak zwyżkują małe spółki.

Giełda

Start na minusie

Pierwsza godzina czwartkowej sesji upływa jak na razie pod presją sprzedających. WIG20 traci 0,36 proc. i notowany jest na 2135 pkt.

Giełda

Dobry start na GPW

Pierwsze minuty czwartkowej sesji przynoszą kontynuację środowych zwyżek. WIG20 notowany jest na poziomie 2164 pkt, czyli o 0,5 proc. powyżej wczorajszego zamknięcia.

Giełda

Odreagowanie na GPW

Po dwóch dramatycznych sesjach w środę kupujący wzięli się za odrabianie strat na GPW. Na starcie WIG20 zwyżkuje o 1,7 proc., do 2156 pkt. Na razie udaje się domknąć powstałą...

Giełda

Murapol pozbył się Skarbca

W piątek Murapol ogłosił, że sprzedał spółce Aoram swój pakiet akcji Skarbca, łącznie 2,251 mln sztuk po cenie 28,23 zł, oraz że sprzedał tę spółkę „na rzecz osób trzecich”.

Giełda

Start na minusie

Czwartkowa sesja rozpoczyna się od spadku WIG20 o 0,7 proc., do 2223 pkt. Osłabia się też dolar.

Giełda

Spokojny początek na GPW

Na starcie środowej sesji, po trzech udanych dniach, WIG20 utrzymuje się w okolicach zamknięcia z poprzedniego dnia.

Giełda

Spokojny początek czerwca

Pierwszy dzień nowego miesiąca zaczyna się neutralnie dla warszawskiego parkietu. WIG20 jest tuż nad poziomem zamknięcia ze środy.

Giełda

Start na minusie

Na otwarciu środowej sesji WIG20 zniżkuje o 0,85 proc., do 2229 pkt. W ten sposób indeks blue chips dociera do przedwczorajszych minimów.

Example Alt
eWydanie