Dawid Pałka

Dawid Pałka

Jestem przedsiębiorcą, inwestorem, właścicielem kilkunastu brandów i influencerem biznesowym. Na co dzień zajmuję się strategiczną budową marek i skalowaniem biznesów

Dawid Pałka: Bliskie spotkania trzeciego stopnia

Mój syn wrócił ostatnio ze szkoły uszczęśliwiony zajęciami, które zaserwowała jego klasie Stołeczna Policja. W czasie godzinnego spotkania z mundurowymi odbyła się pogadanka o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drodze, były scenki, policyjne maskotki, a w dodatku dostał suwenir w postaci odblasku na plecak. Ogólnie rzecz biorąc, czad.

Dawid Pałka: Kiedy będzie mnie stać na stek t-bone, czyli o indeksie odklejenia

Pewnie słyszeliście kiedyś o Indeksie Big Maca, który określa siłę nabywczą obywateli danego kraju. Może nawet słyszeliście o podobnym indeksie nazywanym Tall Late Index, który wykorzystuje Starbucksa, a słyszeliście kiedykolwiek o Indeksie T-Bone? Jasne, że nie, bo to mój własny pomysł. Już tłumaczę.

Dawid Pałka: Nie skończ jak ptak dodo

Wczoraj moja żona wróciła z wieczornej wywiadówki. Nieświadom jej nastroju, cały w skowronkach zapytałem naiwnie, jak poszło.

Dawid Pałka: Wiesz ile owadów rocznie zjadasz?

Nigdy nie byłem fanem ciepłych napitków. Rozgrzewające herbatki, ziółka, czaje, jakoś mnie to nie grzeje. Moja żona natomiast uwielbia herbatę. Kiedy ona, niczym angielska milady popija kolejne Earl Grey, ja pijam rzadko a w dodatku tylko wodę kranową. Nic dziwnego, że mój gust, jest dla niej subtelny niczym u parobka stajennego. Tym radośniej powitałem ostatnio zaskakujące badania na temat składu herbaty.

Dawid Pałka: Odkryłem nową, smrodliwą pasję w życiu

Długo szukałem kreatywnego sposobu na dotarcie do tuzów biznesu, który zaprocentuje ciekawymi kontaktami, i w końcu znalazłem. Co najlepsze, mój nowy sposób jest tańszy niż kupienie Lambo, choć powoduje smrodliwe skutki uboczne.

Dawid Pałka: Czy bimber będzie technologiczną przyszłością Polski?

Z niepokojem patrzę na to, jakich umiejętności nabywają studenci prestiżowych uczelni w Polsce. To właśnie oni, będą tworzyć światłą elitę naszego narodu. Czy ich topowym osiągnięcie będzie bimber o mocy wystarczającej do napędzenia Izery?

Dawid Pałka: Mój sposób na przetrwanie kryzysu - będę jeść korę

Inflacja szaleje a kryzys ekonomiczny nadchodzi wielkimi krokami, ale chyba znalazłem sposób jak przetrwać ten trudny czas, który drenuje nasze portfele szybciej, niż alkoholik półki w monopolowym. Będę żył w lesie.