Piotr Gabryel

Zagadka śmierci gen. Petelickiego

Generał mógł pogrążyć wielu. Minister Jacek Cichocki potwierdził: „Służby interesowały się Petelickim"

UE lepsza bez strefy euro - Piotr Gabryel

O ileż spokojniej wyglądałaby dziś Unia Europejska, a z tego powodu także reszta świata, gdyby nadal istniały niemiecka marka, włoski lir, grecka drachma i waluty innych państw UE, czyli gdybyśmy nie musieli się teraz zmagać z problemem eurolandu.

Szkoda, że nie podzielono NFZ

Chyba niewielu z nas jest skłonnych tyle samo zapłacić za usługę wykonaną dobrze co za tę, która została wykonana źle.

Gabryel: Rząd Tuska, czyli second-hand

Skoro aż niemal 40 proc. Polaków postawiło w wyborach na Platformę Obywatelską i ponad 8 proc. na Polskie Stronnictwo Ludowe, to ani chybi wynika z tego, że prawie połowie głosujących pierwszy rząd Donalda Tuska się podobał, a niektórym zapewne nawet bardzo się podobał.

Ryszard Krauze i artykuł 585 - Piotr Gabryel

Przypadek opisany dziś przez „Rzeczpospolitą" w tekście „Historia artykułu 585" należy do gatunku tych, które – głęboko wierzę, że wszyscy – chcielibyśmy, aby nigdy więcej się w Polsce nie zdarzyły, choć przecież napisać po prostu, że nasze państwo wciąż nie jest od nich wolne, oznacza być wobec III RP niezwykle łaskawym.

Gruzja awangardą UE - Micheil Saakaszwili

Nasz kraj rozwija się na tyle szybko, że Unia – w pewnym momencie – nie będzie potrafiła odmówić nam członkostwa – przekonuje prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili

PJN i inne nowe partie polityczne nie odnoszą sukcesu

Dlaczego w Polsce od kilku lat żadnej nowej partii nie udaje się odnieść sukcesu?

Z samorządu do Sejmu - Piotr Gabryel

Samorząd to pierwsza szkoła polityki, więc jest naturalną konsekwencją, że odniósłszy tam sukces, liderzy małych ojczyzn próbują się sprawdzić na arenie ogólnopolskiej – w parlamencie. Czasami jednak skala tego zjawiska może wprawić w prawdziwe zdumienie.