fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojciech Zieliński

Giełda

Bycze perspektywy obligacji

Amerykańsko-chińska wojna handlowa i pęknięcia w światowej gospodarce sprawiają, iż rośnie apetyt inwestorów na najbardziej bezpieczne aktywa, w tym obligacje rządowe.

Giełda

Fortuna zwija się z Wall Street

Początek 2019 roku był korzystny dla aktywów amerykańskich, ale drugie półrocze może być gorsze, ostrzegają stratedzy nowojorskiego giganta bankowego Morgan Stanley.

Giełda

Uber w gronie giełdowych niewypałów

Na Wall Street zapowiadano nową erę. Na cześć Ubera, właściciela aplikacji do zamawiania taksówek, ukuto nawet nowy skrót UFAANG awansując go do ekskluzywnego klubu w którym są...

Finanse

Najgorszy miesiąc franka od dwóch lat

Tak źle ze szwajcarską walutą nie było od 2017 roku. Do tej pory w kwietniu frank osłabił się o 2,5 proc. wobec euro. Takiej deprecjacji nie notowano od lipca 2017 roku.

Bloomberg

Finanse

Chiny chcą zakazać kopania bitcoina

To może być kolejny cios dla walut cyfrowych, które niedawno złapały drugi oddech. Chińskie władze zasygnalizowały, iż chcą wprowadzić zakaz kopania bitcoina i innych kryptowalut.

Bloomberg

Finanse

Rekord bitcoinowych kontraktów

Nagły wzrost kursu bitcoina w ostatnim czasie odczuł także rynek terminowy. Obroty kontraktami na CME Group 4 kwietnia podskoczyły do rekordowego poziomu 22 542 sztuk,...

Bloomberg

Giełda

Sygnały alarmowe z rynków obligacji

Rentowności obligacji skarbowych na rynkach rozwiniętych znalazły się na najniższych poziomach od lat, gdyż traderzy obstawiają cięcie stóp przez wiodące banki centralne.

Finanse

Rajd bitcoina zbliża się do ściany?

Słabną techniczne wskaźniki sygnalizujące długoterminowy popyt na tę najważniejszą walutę cyfrową, co, jak zauważa Bloomberg, może zwiastować rosnącą presję na sprzedaż.

Bloomberg

Finanse

Góra długu w Chinach znowu rośnie

Ludowy Bank Chin

Przez niemal dwa lata eksperci i inwestorzy zastanawiali się, jak daleko posuną się chińskie władze w oddłużaniu drugiej gospodarki świata. Coraz więcej wskazuje, iż możliwości...

Bloomberg
REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA