fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Wojciech Zieliński

Finanse

Rekordowa ucieczka kapitału z Chin

W pierwszym półroczu 2019 r. ukryte odpływy kapitału z Chin osiągnęły rekordowy poziom, wskazują dane waszyngtońskiego Instytutu Finansów Międzynarodowych (IIF).

Bloomberg

Finanse

Tajemnica rajdu bitcoina

Okazuje się, że do tegorocznych zwyżek najważniejszej waluty cyfrowej walnie przyczynił się jego mniejszy konkurent tether w wersji stabilnej (stabletether).

Finanse

Tether zwiększa przewagę nad bitcoinem

Bitcoin wprawdzie ma 70-proc. udział w wartości cyfrowych aktywów, ale to tether dominuje pod względem wolumenu transakcji, czyli liczby tokenów w obrocie. Wskazują na to dane...

Biznes

Na północy rozkręca się wojna cenowa

DNB Asset Management, norweska firma zarządzająca aktywami o wartości 600 miliardów koron (67 miliardów dolarów), odpaliła kolejną salwę. Znowu tnie prowizje, co utrudni życie...

Finanse

Zamieszanie na rynkach sprzyja bitcoinowi

Zamieszanie na niektórych rynkach sprzyjało tam najważniejszej walucie cyfrowej. Widoczne to było zwłaszcza w Argentynie i Hongkongu, gdzie inwestorzy byli skłonni zapłacić premię.

Finanse

Bitcoin znowu powyżej 11 tys. dolarów

Najważniejsza waluta cyfrowa kosztowała dzisiaj w Nowym Jorku nawet 11 749 dolarów, a od piątkowego zamknięcia zyskała 14 proc. Ten poziom osiągnęła po raz pierwszy od połowy...

Giełda

Ostra batalia na saudyjskie fundusze

Inwestorzy obstawiający akcje spółek obecnych na saudyjskiej giełdzie wolą to czynić za pośrednictwem funduszy notowanych w Europie a nie w USA, zauważa Bloomberg.

Bloomberg

Finanse

Fundusze hedgingowe najlepsze od 2009 roku

Głównie dzięki ożywieniu na rynkach akcji w pierwszym półroczu fundusze hedgingowe zarobiły 5,7 proc., co jest najlepszym ich rezultatem inwestycyjnym od dziesięciu lat.

Bloomberg
REKLAMA
Example Alt
eWydanie
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA