Bloomberg

Genewa traci swój blask. Targi pod presją ruchu #MeToo

Podczas szwajcarskiego pokazu aut zobaczymy mniej niż kiedykolwiek skąpo ubranych kobiet na stanowiskach producentów aut. Większość marek pozostaje pod wielką presją kampanii #MeToo – donosi Bloomberg.

Morawiecki pozytywnie o fuzji Orlenu i Lotosu. „Skala jest ważna"

Połączenie PKN Orlen i Lotosu pomogłoby w ekspansji polskiego kapitału za granicą – uważa Mateusz Morawiecki. W wywiadzie dla agencji Bloomberg premier odniósł się do nieoficjalnych informacji „Rzeczpospolitej" o zwiększeniu tempa prac nad fuzją dwóch firm paliwowych. „Czasami politykom lepiej wychodzi stymulowanie [gospodarki], muszą pomagać w przypadku, kiedy zawodzi rynek" – mówi premier Mateusz Morawiecki.

Ceny ropy w USA zanurkowały, bo OPEC rozczarował

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają o ponad 1 proc. po zniżce w czwartek aż o 4,8 proc. Inwestorzy są rozczarowani czwartkową decyzją OPEC - podają maklerzy.

Ceny ropy w USA zanurkowały, bo OPEC rozczarował

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają o ponad 1 proc. po zniżce w czwartek aż o 4,8 proc. Inwestorzy są rozczarowani czwartkową decyzją OPEC – podają maklerzy.

Ropa drożeje w oczekiwaniu na szczyt OPEC

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną o ponad 1 proc. i zbliżają się do 52 dolarów za baryłkę. Kraje OPEC są już przygotowane do spotkania w Wiedniu - podają maklerzy.

Ropa drożeje w oczekiwaniu na szczyt OPEC

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną o ponad 1 proc. i zbliżają się do 52 dolarów za baryłkę. Kraje OPEC są już przygotowane do spotkania w Wiedniu – podają maklerzy.

Moody's ściął rating Chin

Agencja Moody's obniżyła rating Chin z poziomu Aa3 do A1, zmieniając równocześnie perspektywę z "negatywnej" na "stabilną".

Z Twitterem ograsz rynek

Wyniki najnowszych badań wskazują na serwis Twitter jako narzędzie pozwalające uzyskać przewagę nad innymi w inwestycjach na rynku walutowym.

Fed może pozwolić sobie na dwie podwyżki stóp procentowych

Fed ma przestrzeń na jeszcze dwie podwyżki stóp procentowych w tym roku - uważa Dennis Lockhart, były szef Fed w Atlancie.

Panda wróci do Polski?

Fiat Chrysler (FCA) rozważa przeniesienie produkcji miejskiego samochodu Panda do Polski o niższych płacach, aby stworzyć więcej miejsca pod produkcję we Włoszech modeli wyższego segmentu – poinformowały agencję Bloomberga osoby znające temat.