Ryszard Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Stabilny Kazachstan w interesie Polski i Europy

Chciałbym, abyśmy dowiedzieli się o kulisach tego, co wydarzyło się w ostatnich dniach w kraju historycznie i politycznie nam bliskim. Jaki polityczny diabeł machał ogonem na kazachskiej ziemi? I jak to się stało, że umocniły się tam, tak nagle, wpływy Rosji? - pisze europoseł PiS.

Ryszard Czarnecki: Polska i Turcja. Sojusznicy w NATO, partnerzy w gospodarce

Ostatnia wizyta w Rzeczypospolitej ministra spraw zagranicznych Turcji Mehmeta Cavusoglu oraz przedstawiona przez niego i przyjęta przez polskie władze oferta współpracy tureckiego wywiadu z naszym państwem w zakresie informacji o imigrantach stanowi dobrą okazję, aby więcej powiedzieć o historii i teraźniejszości relacji Warszawa-Ankara.

Konkurencja na wspólnym boisku

Polska popiera pomysł odtwarzania produkcji na Starym Kontynencie. Zwiększa to odporność na gospodarcze tąpnięcia – pisze europarlamentarzysta.

Czarnecki: Unia politycznie podupada

Dalsze słabnięcie UE nie jest w naszym interesie. Ale dalsze jej trwanie w obecnym kształcie jest niemniej ryzykowne – pisze europoseł PiS.

Czarnecki: Kto zyska po epidemii? Mecz bez faworyta

Jestem sceptyczny wobec przewidywań, że na koronawirusie zyskają Chiny, a stracą USA i Unia - pisze europoseł PiS.

Unijny szczyt i widmo koronawirusa

Polskim władzom bardziej zależy na „poszerzaniu" UE niż jej „pogłębianiu" – przekonuje europoseł Zjednoczonej Prawicy, były wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Ryszard Czarnecki: Rok 2020 - Iran, brexit, wybory krajowe oraz nowy budżet

Nowy rok w polityce międzynarodowej zapowiada się pasjonująco, ale też jest (niestety?) ilustracją starego chińskiego powiedzenia: obyś żył w ciekawych czasach - pisze europoseł i były wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Chcemy „Europy rodziny”

Deklarujemy gotowość współpracy z różnymi środowiskami politycznymi w Polsce i poza nią, jeśli będzie tego wymagał interes Polski. Bo to on jest najważniejszy – przekonuje europoseł PiS.

Czarnecki: Jak surfer na atlantyckiej fali

Amerykanie dbają oczywiście o swoje interesy. Rzecz w tym, że w niemałej mierze są one tożsame z naszymi: polskimi i naszego regionu – pisze przed spotkaniem Donalda Trumpa i Andrzeja Dudy Ryszard Czarnecki, europoseł PiS.

Czarnecki: Jak nie ulica, to zagranica

Sytuacja, w której spory polityczne w poszczególnych krajach członkowskich Unii będą oceniane i osądzane przez Parlament Europejski, jest skrajnie niezdrowa – pisze europoseł PiS.