Ryszard Czarnecki

Ryszard Czarnecki: Światowe szachy błyskawiczne

Unia musi na nowo zdefiniować się po globalnej pandemii i wojnie w Europie Wschodniej.

Ryszard Czarnecki: Rosja jest już w Afryce

Co dzieje się na kontynencie, którego kraje co roku otrzymują setki milionów euro pomocy.

Ryszard Czarnecki: Przemija postać świata

Rola Azji rośnie zarówno w wymiarze gospodarczym, jak i geopolitycznym. Już nic nie będzie takie samo jak dotąd – pisze europoseł PiS.

Ryszard Czarnecki: Stabilny Kazachstan w interesie Polski i Europy

Chciałbym, abyśmy dowiedzieli się o kulisach tego, co wydarzyło się w ostatnich dniach w kraju historycznie i politycznie nam bliskim. Jaki polityczny diabeł machał ogonem na kazachskiej ziemi? I jak to się stało, że umocniły się tam, tak nagle, wpływy Rosji? - pisze europoseł PiS.

Ryszard Czarnecki: Polska i Turcja. Sojusznicy w NATO, partnerzy w gospodarce

Ostatnia wizyta w Rzeczypospolitej ministra spraw zagranicznych Turcji Mehmeta Cavusoglu oraz przedstawiona przez niego i przyjęta przez polskie władze oferta współpracy tureckiego wywiadu z naszym państwem w zakresie informacji o imigrantach stanowi dobrą okazję, aby więcej powiedzieć o historii i teraźniejszości relacji Warszawa-Ankara.

Konkurencja na wspólnym boisku

Polska popiera pomysł odtwarzania produkcji na Starym Kontynencie. Zwiększa to odporność na gospodarcze tąpnięcia – pisze europarlamentarzysta.

Czarnecki: Unia politycznie podupada

Dalsze słabnięcie UE nie jest w naszym interesie. Ale dalsze jej trwanie w obecnym kształcie jest niemniej ryzykowne – pisze europoseł PiS.

Czarnecki: Kto zyska po epidemii? Mecz bez faworyta

Jestem sceptyczny wobec przewidywań, że na koronawirusie zyskają Chiny, a stracą USA i Unia - pisze europoseł PiS.

Unijny szczyt i widmo koronawirusa

Polskim władzom bardziej zależy na „poszerzaniu" UE niż jej „pogłębianiu" – przekonuje europoseł Zjednoczonej Prawicy, były wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.

Ryszard Czarnecki: Rok 2020 - Iran, brexit, wybory krajowe oraz nowy budżet

Nowy rok w polityce międzynarodowej zapowiada się pasjonująco, ale też jest (niestety?) ilustracją starego chińskiego powiedzenia: obyś żył w ciekawych czasach - pisze europoseł i były wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego.