Błażej Kmieciak

Błażej Kmieciak: Dzieci wykorzystywane seksualnie trafią wprost do nieba. Bo w piekle już były

Trudno nam będzie cokolwiek zrobić, jeśli unikać będziemy chwil rozmowy z tymi, którzy cierpią, a niestety ostatnie lata pokazują, że podobne zaniedbanie nie należy do rzadkości, wśród np. hierarchów - pisze Błażej Kmieciak, przewodniczący państwowej komisji ds. pedofilii.

Koronne zasady etyczne

W czasach zdrowia pytamy „Czy to jest dobry lekarz?” W czasie epidemii warto się zastanowić: „Czy to jest dobry pacjent?”

Błażej Kmieciak: Tam jest inny szpital proszę Pani

Czyje dylematy moralne są ważniejsze: lekarza, pracownika administracyjnego w szpitalu, urzędnika NFZ, czy też… pacjenta?

Gdy umysł jest piękny

„Można z dużym prawdopodobieństwem przyjąć, że nie ma chyba człowieka współczesnej cywilizacji, który by przez krótki przynajmniej okres swego życia nie wykazywał wyraźnych objawów nerwicowych.”

Błażej Kmieciak: Mam ręce, za które (nie)ręczę

Film braci Sekielskich nie jest antyklerykalny. To raczej droga krzyżowa, tym bardziej bolesna, bo przeżywana w liturgicznym Okresie Zmartwychwstania.

Śmierć „pasowanego” pacjenta

W szpitalu w Kutnie zmarł unieruchomiony do łóżka pacjent. Jego materac nagle stanął w płomieniach i nie mógł on uciec. Czy medycyna XXI w. nie może sobie poradzić bez używania wobec pacjenta pasów?

Błażej Kmieciak: Seksualna orientacja polityczna

Postulowany przez część polityków zakaz tzw. terapii konwersyjnej w imię ochrony praw człowieka, doprowadzić może do naruszenia praw pacjenta.

Między więzieniem a szpitalem psychiatrycznym

Fakt dokonania przez kogoś czynu szalonego, nie świadczy wcale o tym, że jest on osobą psychicznie chorą.

Delegaci od współbraci

Dlaczego w gronie kościelnych specjalistów zajmujących się ochroną dzieci i młodzieży przed pedofilią nie ma osób świeckich?

Skuteczna „reanimacja” Rzecznika Praw Pacjenta

Od kiedy działa w Polsce centralny urząd zajmujący się ochroną praw osób poddawanych diagnozie i leczeniu? Od dekady, czy też dopiero od roku?