fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Surowce i Chemia

Lubelska kopalnia z kolejnym rekordem

Bloomberg
Akcje Bogdanki przebiły magiczną granicę 140 zł. Wczoraj na zamknięciu kurs spółki wzrósł o 0,86 proc. do 140,4 zł przy obrotach 6,2 mln zł
A w ciągu dnia kurs przybliżał się momentami nawet do 142 zł. Bogdanka osiągnęła więc w czwartek nowe maksimum. Znowu, bo w środę wyniosło ono 139,2 zł. Czemu akcje Lubelskiego Węgla tak drożeją? To o tyle ciekawe, że tydzień temu DM PKO BP obniżył rekomendację dla spółki do „trzymaj", a cena docelowa została skorygowana z ponad 150 zł do 140 zł za walor. Z kolei prezes Zbigniew Stopa przyznał niedawno, że wydobycie w tym roku nie przekroczy zapowiadanych 8 mln ton, ale zamknie się na poziomie 7,7-7,9 mln ton (w 2013 r. ma to być 9 mln ton). Czy optymizm inwestorów powinien w takim razie dziwić?
- Coraz bliżej jest wysoka dywidenda (Bogdanka może mieć w tym roku rekordowy zysk ponad 300 mln zł netto, analitycy spodziewają się ponad 5 zł dywidendy na akcję – red.), poza tym Bogdanka to jedna z niewielu spółek, która jako prawie pewna ma zbyt węgla na 2013 rok i perspektywę mocnej poprawy wyników – mówi „Rz" Krzysztof Zarychta, analityk DM BDM. - Poza tym jest hossa, a Bogdanka zrobi dobre wyniki, więc warto na niej grać na WIG20 – dodaje.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA