fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Rosja buduje parki rozrywki

Iwona Trusewicz
Władimir Putin zatwierdził budowę pod Moskwą największego w Europie parku rozrywki za 1,6 mld dol.
Projekt parku „Rosja" jest przedsięwzięciem publiczno-prywatnym. Zrzucą się na niego najbogatsi Rosjanie zawsze mile widziani na Kremlu: Michaił Prochorow, Wiktor Wekselberg i Oleg Deripaska, a także prezesi największych firm państwowych - kolei (Władimir Jakunin) i Rushydro (Jewgienij Dod). Ponad 1000 ha ziemi pod park przekaże w darze największy deweloper Rosji - firma Coalco.
Inwestycja zakłada budowę niedaleko największego lotniska Rosji - Domodiedowo, parku rozrywki. Jego największymi i najoryginalniejszymi atrakcjami ma być Rosja w miniaturze oraz największy w Europie park-safari.
- Pokażemy w tym parku całe 17 mln km kw naszego kraju i to tak, by wizyta tu wywołała u zwiedzających chęć obejrzenia tych cudów podczas prawdziwej podroży - zapewnił Siergiej Szojgu gubernator obwodu moskiewskiego.
Park będzie musiał konkurować z już realizowanymi podobnymi projektami. Jak podaje gazeta RBK daily grupa BIN rodzimych bogaczy Guceriewych planuje budowę dwóch parków rozrywki na granicy starej i nowej Moskwy: Galaktyka i Universal Studios Moscow z legolandem. Mają to być inwestycje za 2,8 mld dol. i 1  mld dol.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA