fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

"Polityka" przeprowadza własne "sondaże"

W Sieci Opinii
Polska Jest Najważniejsza dźwięczy w uszach Francuzów jak kalka "Deutschland, Deutschland ueber alles", a Prawo i Sprawiedliwość to partia rewindykacyjna, bolszewicka i rewolucyjna - twierdzi Ludwik Stomma
Polska Jest Najważniejsza dźwięczy w uszach niewtajemniczonych jak kalka "Deutschland, Deutschland ueber alles" - antyeuropejsko i zaściankowo. Sto procent Francuzów, do których się zwracałem było przekonanych, że to szowinistyczne ugrupowanie ze skrajnej prawicy.
Profesor nie wyjaśnia, ile to jest te "sto procent" - dwie osoby? Sto? Tysiąc? W każdym razie cudzoziemcy wyjątkowo łagodnie traktują nazwę Platforma Obywatelska.
Cudzoziemiec mając do czynienia z partią odwołującą się nie do narodowości czy systemu społecznego albo ekonomicznego, będzie więc przekonany, że ma do czynienia z republikanami na wzór francuski, gdzie Danton nie był panem, ale obywatelem Dantonem właśnie.
Stomma pisze również o znaczeniu nazwy Prawo i Sprawiedliwość. Tutaj cudzoziemcy mają najwięcej do powiedzenia.
Z samego już spójnika "i" wynika, że prawo nie jest sprawiedliwością, a sprawiedliwość prawem. Jest to skąndinąd zgodnie z praktyką działań tej partii. Nieuświadomionego cudzoziemca zadziwić musi jednak brak jakiejkolwiek konotacji ideologicznej w tej nazwie. Śmiało może więc twierdzić, że jest to ugrupowanie rewindykacyjne, bazujące na społecznym poczuciu braku bezpieczeństwa. Znów mielibysmy zatem do czynienia z ekstremalną prawicą rozliczeniową (...). Siłą rzeczy jest to partia bolszewicka i rewolucyjna. Sam tego chciałeś Grzegorzu Dyndało.
Ostatnie zdanie wskazuje wyraźnie, że mamy  do czynienia z prywatnym poglądem publicysty, a nie opinią cudzoziemców, z którą się spotkał. Obrywa się też SLD.
Miałki miał móżdżek, kto to wymyślił - pisze Ludwik Stomma.
Tak się zastanawiamy, który cudzoziemiec to powiedział? Dziwne te profesorskie "badania". Stomma pisze o cudzoziemcach, a wymienia tylko Francuzów. Publicysta może posiadać własne, choćby i radykalne poglądy polityczne, ale po co chować się za jakąś amatorską sondą? Przecież i tak wszystko sprowadza się do jednego odkrycia jedynie słusznej "Polityki": PiS to bolszewicy i basta.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA