fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Antoni Dudek o autokompromitacji NATO w Libii

W Sieci Opinii
Lech Wałęsa i Radosław Sikorski byli już w Libii, aby zaszczepić demokrację w kraju arabskim. Czy jednak na piaskach pustyni nie dochodzi do kompromitacji NATO?
Antoni Dudek zwraca uwagę na słowa sekretarza obrony USA Roberta Gatesa, który podczas wizyty Baracka Obamy w Europie mówił o "ponurej przyszłości NATO". Większość członków sojuszu nie jest zainteresowana finansowaniem polityki obronnej na poziomie gwarantującym jego skuteczność. Przykładem autokompromitacji  jest interwencja Paktu Północnoatlantyckiego w Libii.
"USA nie będą łożyć na obronę krajów, które same nie robią nic, by być poważnymi partnerami w systemie obrony" – powiedział na pożegnanie Gates i obawiam się, że nie był to tylko przejaw frustracji odchodzącego na emeryturę szefa Pentagonu - pisze Antoni Dudek. - Na naszych oczach dokonuje się zatem nie tylko zmierzch amerykańskiej obecności w Europie, ale i demontaż instytucji, która przez minione 60 lat stała na straży bezpieczeństwa demokratycznego i liberalnego Zachodu. Nie wiem jak Was, ale mnie napawa to coraz większym niepokojem.
 
 

 
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA