fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Ruch Autonomii Mazur. Czy czeka nas plaga separatyzmu w Polsce?

W Sieci Opinii
Oto kolejny absurdalny pomysł naśladownictwa separatystów z RAŚ Jerzego Gorzelika. Na Podlasiu jest Ruch Autonomii Podlasia, a na Mazurach założono Ruch Autonomii Mazur
Na łamach "Gazety Olsztyńskiej" czytamy:
Pomysłodawcą i przewodniczącym ruchu jest Zbigniew Paliński, właściciel sklepu ogrodniczego w Mrągowie. Działacze podkreślają, że nie chodzi im o oderwanie Mazur od Polski, tylko o samodzielność na wzór hiszpańskich wspólnot regionalnych.

Ruch Autonomii Mazur zarejestrowano 2 września. Do stowarzyszenia zapisało się już kilkudziesięciu chętnych. Większość z nich mieszka w Mrągowie. Członkowie ruchu planują spotkania, na których przestawią swoją ideę mieszkańcom, ale i władzom. Zapewniają, że ich głównym celem jest samowystarczalność regionu. Nie zapominają jednak, że region wzbogaci się jedynie wtedy, gdy ściągnie zagranicznych inwestorów.

Będziemy chcieli rozmawiać z Litwinami, Rosjanami i Niemcami. Tylko oni zapewnią nam rozwój. Ważna jest też współpraca z Warmią, gdyby taka autonomia rzeczywiście powstała — mówi Roman Koziatek, wiceprzewodniczący ruchu, na co dzień kierownik MPEC w Mrągowie. Poza stowarzyszeniem będzie działać fundacja. Chcemy w ten sposób zebrać pieniądze na nasze działania.
Problem w tym, że żadnej autonomii być nie może. Dlaczego? W Konstytucji RP w art. 3 czytamy: "Rzeczpospolita Polska jest państwem jednolitym". Ale dla "raśtamanów" nie stanowi to pewnie różnicy.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA