fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Wildstein i Kuczyński o zmianach prawa i faszyzmie

W Sieci Opinii
Waldemar Kuczyński i Bronisław Wildstein gościli w programie Andrzeja Morozowskiego. Kuczyński znowu oskarżał opozycję o stosowanie faszystowskich wzorców
Panów połączyło jedynie stanowisko, że gwałtowne ruchy legislacyjne powinny być ostatnią deską, po którą się sięga, gdy społeczeństwo wychodzi na ulice. Kuczyński mówił:
Ja uważam, że to powinna być ostatnia rzecz, do której się sięga. U nas jest plaga zmieniania prawa. Niedobrze jest, jeśli pod wpływem takiego wydarzenia natychmiast pada projekt, aby zmieniać prawo.
Ja jestem za tym, żeby nie zakazywać demonstracji, chyba że jest to ewidentnie demonstracja, która narusza ideowo przepisy prawa.
Nie powinna być zgoda na blokowanie jednej demonstracji przez inną. Ta kolorowa Polska mogła sobie demonstrować nawet w okolicy przechodzenia ten demonstracji narodowej.
Bronisław Wildstein mówił:
Za demolowanie miasta powinno się iść do wiezienia. (…) I są w Polsce normy prawne, które umożliwiają wysyłanie do więzienia.
Istnieje takie zjawisko w Polsce, że jak coś się zdarzy, to pierwsza reakcją jest wprowadzić nowe prawo i odfajkujemy. Chodzi o to, aby egzekwować to, które istnieje.
Publicysta spekulował też, czy działania policji nie były sterowane politycznie i podkreślał, że:
Zgoda na demonstrację, która blokuje inną to jest zaproszenie na rozróbę.
Gdy jednak pojawiła się kwestia prowodyrów piątkowych zamieszek, Kuczyński ocenił:
Nie ulega wątpliwości, że główny element bandycki wyszedł z tych kręgów prawicowych. (…) Ja uważam, że u podglebia tej zbierającej skrajnie prawicowej piany nawet brunatnej, leży zatrucie klimatu politycznego. (…) Z tego może wyrosnąć mesjasz, taki prawdziwy Führer.
Wildstein ocenił:
To co mówi Waldermar Kuczyński jest głupie i ma się nijak do rzeczywistości.
Kuczyński zakończył:
Ty się Bronek poruszasz w swoim małym Matrixie.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA