fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

W sieci opinii

Kolejne przejścia z PiS do „Solidarnej Polski” już w przyszłym tygodniu?

W Sieci Opinii
Do klubu „Solidarna Polska” ma przystąpić kilku kolejnych parlamentarzystów. Według informacji, do których dotarła PAP, mają to być czterej posłowie i kilku senatorów. Jeden już się ujawnił - to senator Kazimierz Jaworski
Beata Kempa mówi o kolejnych transferach, ale nazwisk nie wymienia:
Sytuacja jest rozwojowa. Każdy musi sam dojrzeć do tej decyzji i się przekonać. Podstawą będzie na pewno program i nasze dalsze działania.
Posłanka zaznaczyła również, że kluby „Solidarnej Polski” będą powstawać w województwie dolnośląskim:
Obecnie dyskutujemy nad tym, jak będzie to wyglądało. Musimy wybrać koordynatora, który na Dolnym Śląsku będzie moją prawą ręką i omówić zręby programu „Solidarnej Polski”.
Poseł Andrzej Dąbrowski powiedział:
Dostaliśmy kilkaset maili od osób w różnym przedziale wiekowym, które funkcjonują w polityce na szczeblu samorządowym i krajowym, ale także od osób, które nie były do tej pory zaangażowane w politykę. Będziemy na bieżąco informowali o miastach, w których będą tworzyły się kluby "Solidarnej Polski". To kwestia 2-3 tygodni, kiedy w większości powiatów te kluby powstaną, wtedy przedstawieni zostaną lokalni liderzy.
Już znalazł się jeden z polityków PiS, który poinformował o swoim transferze. Senator Kazimierz Jaworski, który w wyborach parlamentarnych zdobył mandat w okręgu rzeszowskim, przeszedł do klubu „Solidarna Polska”:
Po długim namyśle uznałem, że moje miejsce jest wśród tych, którzy chcą reformy polskiej prawicy. Właśnie w wyborach lokalnych ujawniła się niekorzystna tendencja, że tracimy realne poparcie w społecznościach lokalnych, a liczyć możemy wyłącznie na rozpoznawalność szyldu. To ważne, ale w sytuacji, gdy zdecydowana większość mediów nie sprzyja PiS, nigdy nie wystarczy, by wygrywać wybory. Musimy schodzić bezpośrednio do ludzi.
Jeden z polityków „SP” mówi, że głośny transfer ma nastąpić w przyszłym tygodniu. Im więcej szumu medialnego, tym lepiej.
Źródło: ROL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA