fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Katastrofy

Autokar zderzył się z osobówką, jedna osoba nie żyje

Jedna osoba zginęła, a ok. 20 zostało rannych w zderzeniu samochodu osobowego z autokarem, do którego doszło w Jasienicy (Świętokrzyskie) na drodze krajowej nr 9 Radom-Barwinek. Policja uruchomiła infolinię dla rodzin poszkodowanych
Rzecznik świętokrzyskiej policji Grzegorz Dudek powiedział, że ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że samochód osobowy na łuku drogi z nieznanych przyczyn zjechał ze swojego pasa i zderzył się z autokarem. Zginął 73-letni kierowca osobowego volkswagena. Obydwa pojazdy wpadły do rowu. Kierowca autokaru był trzeźwy.
Według świętokrzyskiej straży pożarnej ranne zostały 23 osoby. 17 trafiło do szpitala w Sandomierzu, a sześć do lecznicy w Tarnobrzegu. Według rzecznika policji obrażenia, jakich doznali poszkodowani, nie zagrażają ich życiu.
Policja w Sandomierzu uruchomiła infolinię dla krewnych osób poszkodowanych pod numerami: 15-833-43-05 lub 797-317-397.
Dudek poinformował, że autokarem jechało 46 pasażerów i dwóch kierowców. Są to osoby dorosłe z województwa zachodniopomorskiego, członkowie Ludowego Zespołu Sportowego. Wracali z Bieszczad do Szczecina. Mieli nocować w Sulejowie.
Rzecznik dodał, że uczestników wycieczki, którzy nie zostali poszkodowani, przetransportowano do szkoły w Łoniowie.
Droga jest zablokowana, policja wyznaczyła objazdy.
Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA