fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Warszawa

Stolica znów się bawi na swoim sylwestrze!

Rzeczpospolita
Już tylko godziny dzielą nas od pierwszego po trzech latach przerwy sylwestra przed Pałacem Kultury i Nauki
– To będzie najlepszy sylwester w Polsce w tym roku – zachwala dyrektor biura promocji Katarzyna Ratajczyk. Na zorganizowanie niepowtarzalnej zabawy dostała z miejskiej kasy ponad 3 mln zł. W tym roku nikt w Polsce nie wydał na tę jedną noc więcej. Tak wysoki budżet pozwolił miastu zaprosić znakomitych wykonawców i przygotować moc atrakcji.
Monterzy skończyli ustawiać wielką, 60-metrową scenę. Sam jej stelaż waży 63 tony i składa się z 4800 elementów. Na tylnej ścianie wisi już ekran, na którym w trakcie koncertu będą wyświetlane multimedialne animacje. Wieczorem całość spektaklu uświetni 600 reflektorów z laserowymi efektami. Po lewej stronie placu Defilad, obok hali MarcPolu, stanie też mniejsza scena z dwoma mniejszymi telebimami. W programie przygotowano wiele niespodzianek i konkursów – w trakcie imprezy będzie można wygrać fiata 500 (radzimy zabrać telefony komórkowe, bo konkursy będą polegały na wysyłaniu esemesów). Imprezę poprowadzi para prezenterów TVN Marcin Prokop i Dorota Wellman. Ratusz liczy, że dziś w nocy na placu Defilad bawić się będzie kilkadziesiąt tysięcy osób, niektórzy spodziewają się nawet 100 tys.
– Dotrzymałam słowa. Po trzech latach przerwy warszawiacy będą mieli swojego sylwestra. Mam nadzieję, że wielu mieszkańców stolicy zjawi się przed PKiN i wspólnie wejdziemy w nowy, 2008 rok – powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
Pani prezydent zdradziła „Rzeczpospolitej” treść życzeń, jakie złoży o północy warszawiakom.
– By w nowym roku jak najkrócej dojeżdżali do pracy czy do szkoły i by każdy odnalazł coś dla siebie w ofercie kulturalnej naszego miasta. W sylwestrową noc życzyć będę także, by w stolicy żyło się wygodniej, a Warszawa stawała się coraz bardziej przyjazna. Zakochania się w Warszawie – tego wszystkim będę życzyła – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz. Porządku pod PKiN pilnować ma 500 ochroniarzy i kilkuset policjantów. – Dostaliśmy co prawda z ratusza zgłoszenie, że w imprezie będzie uczestniczyć 40 tys. osób, ale przygotowani jesteśmy na więcej – mówi Anna Kędzierzawska z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji. Organizatorzy i policja przypominają, że na zabawę nie można wnosić alkoholu ani sztucznych ogni. – Zakaz ten będzie bardzo egzekwowany przez ochronę – zapowiadają urzędnicy.
Z powodów bezpieczeństwa teren imprezy będzie ogrodzony. Wejścia, czynne od godz. 19, zlokalizowane są przy ul. Marszałkowskiej (od strony ronda Dmowskiego i przy sklepie EMPiK). Na imprezę będzie też można się dostać od ul. Chmielnej (prześwit pomiędzy Domami Centrum).
Warszawiaków zabawią wielkie gwiazdy muzyki.Impreza zacznie się o godz. 20 przy klubowych rytmach płynących z Małej Sceny. Dla młodszej części publiczności wykonawcą numer jeden będzie DJ Adamus – jeden z najpopularniejszych polskich didżejów, od początku występuje u boku Kuby Wojewódzkiego w jego telewizyjnym show – który zdradził nam, że nie odczuwa tremy przed kilkudziesięciotysięczną widownią.
– Liczę na publiczność. Kiedy wyczuję płynącą od niej energię, na pewno będzie świetna zabawa – powiedział „Rz” DJ Adamus.
Specjalnie na imprezę zostaną także przygotowane nowe aranżacje najbardziej znanych utworów o stolicy. Nowe wykonania zaproponuje Zygmunt Kukla ze swoim zespołem Kukla Band. Przeboje zaśpiewają: Kasia Kowalska, Irena Santor, Majka Jeżowska, Krzysiek Zalewski i Maciek Silski oraz Sasha z The Jet Set. Posłuchamy hitów sprzed lat: „Jak przygoda, to tylko w Warszawie”, „Czerwony autobus”, „Na prawo most, na lewo most” oraz walczyka „Pójdę na Stare Miasto”. To po godz. 21 na dużej scenie. Pomiędzy występami zobaczymy kilkuminutowe popisy uczestników programu „You Can Dance. Po prostu tańcz!”.
A kto tańca nie lubi, ten może wykorzystać przerwy na rozgrzanie się. Organizator przygotował dla uczestników zabawy ciepły posiłek. Od godz. 20 na placu Defilad czwórka kucharzy z Teatru Kulinarnego rozdawać będzie 12 tys. porcji gorącego żurku.
Godzinę przed północą zaśpiewają największe gwiazdy wieczoru, Kasia Kowalska i Lady Pank, a po nich – zespół September.
Ostatnie sekundy starego roku odliczy prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz. O godz. 24 nad Pałacem Kultury rozbłysną setki fajerwerków. Dziesięciominutowy pokaz rozpocznie się od wystrzałów w kolorze złotym. Fajerwerki będą wystrzeliwane z różnych poziomów Pałacu Kultury.
godz. 20 – 21.15: DJ Adamus, Lidia Kopania, Motema Africa, The Beatles Revival.
godz. 21.15 – 24: Kukla Band – stare przeboje w nowych aranżacjach, The Jet Set, T.Love, Tatiana Okupnik, Feel, Kasia Kowalska, Lady Pank, September (w przerwach pokazy taneczne uczestników programu „You Can Dance“). O północy życzenia złoży Hanna Gronkiewicz--Waltz, potem pokaz sztucznych ogni.
do godz. 1.15: T.Love, Blog 27, Kasia Kowalska, Bracia i Tatiana Okupnik.
godz. 1.15 – 2.30: Motema Africa, The Beatles Revival, DJ Adamus.Uwaga! Na teren zabawy nie wolno wnosić alkoholu ani sztucznych ogni.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA