fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Biznes

Manchester United zarobił w trzecim kwartale prawie 74 mln funtów

Manchester United ma w Azji 190 mln kibiców
AFP
Zyski piłkarskiego mistrza Anglii, Manchesteru United, wzrosły w ciągu trzeciego kwartału o blisko 17 proc. i wyniosły prawie 74 mln funtów
Zysk komercyjny, pochodzący od sponsorów i z umów licencyjnych, zajmującego obecnie w tabeli Premier League drugie miejsce klubu wzrósł o 22 proc. i wyniósł 29,6 mln funtów.
Na poprawę wyników wpływ miały m.in. umowy podpisane z firmą kurierską DHL, której logo znalazło się na strojach treningowych "Czerwonych Diabłów", a także z wietnamskim operatorem telefonii komórkowej Beeline. Szacuje się, że w tym kraju mieszka 16 mln kibiców ManUtd, a w całej Azji jest ich aż 190 mln. Na świecie United kibicuje ponad 300 mln fanów.
Wyniki wypracowane w trzecim kwartale pozwoliły 19-krotnemu mistrzowi Anglii na zmniejszenie całego długu, jakim obarczony jest klub do 433 mln funtów. Początki problemów finansowych MU sięgają 2005 r., kiedy to zespół przejęli pochodzący ze Stanów Zjednoczonych bracia Glazer, a samą transakcję zakupu sfinansowali dzięki zaciągnięciu sporych kredytów.
Kwota zadłużenia ma szanse znacząco się zmniejszyć po przeprowadzeniu oferty publicznej na parkiecie w Singapurze, z której klub zamierza pozyskać ok. 1 mld dol. "Czerwone Diabły" uzyskały we wrześniu zgodę od władz tamtejszej giełdy, jednak ostatnie zawirowania na rynkach finansowych sprawiły, że plany te zostały odłożone w czasie.
Najbardziej utytułowany angielski klub był już notowany na giełdzie w Londynie, ale po przejęciu przez Amerykanów papiery ManUtd zostały wycofane z obrotu.
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA