fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Mieszkaniowe

Najważniejsza niska cena

Fotorzepa, Kuba Kamiński Kub Kuba Kamiński
W centrum uwagi klientów są dwupokojowe mieszkania do 45 – 50 mkw.
? W Łodzi transakcje mieszkaniowe przeprowadzane są ostatnio stosunkowo rzadko – twierdzi Wojciech Porębski z agencji Północ. Sprzedawane są głównie lokale o powierzchni 30 – 45 mkw., mieszczące się w przedziale cenowym 120 – 180 tys. zł.
Lokale o większej powierzchni nie cieszą się zainteresowaniem. Potencjalni nabywcy pytają o mieszkania do remontu, z dobrym dojazdem do centrum i w niskiej cenie, do 3,5 tys. zł za mkw. Takie oferty widziane są chętnie także w budownictwie wielkopłytowym. Ceny ofertowe wynosiły ostatnio średnio 4,3 tys. zł za mkw., a transakcyjne 3,7 tys. zł za mkw. W ciągu roku stawki te mogą wzrosnąć o 100 zł na metrze.
? W Warszawie na rynku wtórnym zawarto ostatnio sporo transakcji – ocenia Piotr Kerner z Metrohouse & Partnerzy. Część mieszkań kupili dla studiującej młodzieży rodzice. Wolą przez okres nauki dzieci spłacać kredyt, niż płacić za wynajem lokalu. W ostatnich tygodniach cena transakcyjna wynosiła w stolicy najczęściej około 7,5 tys. zł za mkw.
Bardzo rzadko przekraczała 10 tys. zł za mkw. Największą popularnością cieszyły się lokalizacje na Woli, Bemowie, Mokotowie i w Białołęce. Nie zmieniły się preferencje co do wielkości kupowanych lokali. Nabywcy wybierali zazwyczaj mieszkania dwupokojowe, o powierzchni do 50 mkw.
Spadło natomiast zainteresowanie lokalami nowymi. To prawdopodobnie skutek oczekiwania na wejście w życie przyjętej przez Sejm ustawy deweloperskiej, która będzie miała istotny wpływ na rynek nieruchomości.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA