fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Kraj

Katastrofa w dyskotece - jest śledztwo

W tym budynku mieści się dyskoteka
Fotorzepa, Pio Piotr Guzik
Krakowska prokuratura rozpoczyna postępowanie dotyczące katastrofy budowlanej, do jakiej doszło w niedzielę nad ranem w jednej z miejskich kamienic
W budynku przy ul. Wielopole 15, gdzie bawiły się w nocy z soboty na niedzielę dwa tysiące osób, na młodych ludzi runęły schody. Ranni trafili do szpitala, a uczestników zabawy ewakuowała straż pożarna. Poszkodowani nie odnieśli poważniejszych obrażeń, ale – jak poinformowano w poniedziałek – poszkodowane są 22 osoby, a nie 12, jak informowano początkowo.
O fatalnym stanie prywatnej kamienicy krakowscy urzędnicy wiedzieli od dawna. Nadzór budowlany już kilka lat temu zakazał organizowania imprez w kamienicy. - Jej właściciel, wykorzystując obowiązujące przepisy, wnosił o zawieszenie wykonania postanowienia inspektora nadzoru. Uniemożliwia dalsze działanie. Trwa postępowanie przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym – informuje Małgorzata Boryczko, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego.
Dlaczego, skoro kamienica była w złym stanie, nie zastosowano klauzuli natychmiastowej wykonalności decyzji nadzoru, nie wiadomo. Właściciel budynku przekonywał dotąd, że dom, w którym mieściły się popularne kluby: „Kitsch", „Caryca", „Nowy Kitsch" i „Łubu Dubu" jest bezpieczny.
Teraz sprawą zajęły się prokuratura i policja. Sąsiedzi budynku od dawna skarżyli się na hałas i ekscesy bywalców klubu.
Mieszkańcy ulicy Wielopole wywiesili nawet we wrześniu przed wejściem do klubów napis: „zakaz publicznego uprawiania seksu, picia alkoholu, wymiotowania i załatwiania potrzeb fizjologicznych".
Odpowiedzialni za zły stan kamienicy mogą usłyszeć zarzuty spowodowania katastrofy budowlanej. Prawdopodobnie do wypadku mogły przyczynić się próby wzmocnienia schodów, jakie podjęto niedawno przy ul. Wielopole 15.
Budynek został w niedzielę zamknięty. Tym razem na dłużej.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA