fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Film

Ella zaklęta – film familijny z Anne Hathaway

PAT
Romantyczno-familijna komedia, która z przymrużeniem oka traktuje schemat bajki o Kopciuszku.
Z pozoru film Tommy'ego O'Havera ziszcza fantazje każdej dziewczynki. Główną bohaterkę Ellę odwiedza w dniu jej urodzin matka chrzestna, Dobra Wróżka. Zgodnie z tradycją obowiązującą w magicznej krainie Ella otrzymuje dar na całe życie. Tyle że nie jest to ani piękna suknia, którą można oczarować księcia, ani pokaźny majątek. Dobra Wróżka obdarza Ellę... przymusem posłuszeństwa.
Odtąd dziewczynka nie może odmówić wykonania żadnego polecenia, prośby lub rozkazu. A inni chętnie to wykorzystują. Gdy matka Elli umiera, ojciec żeni się ponownie z pewną chciwą kobietą. Jej dwie rozpuszczone córki szybko się orientują, jaka jest przypadłość Elli... Oczywiście biedna dziewczyna zazna wielu upokorzeń, zanim spotka pięknego księcia i w olśniewającej sukni pojawi się na balu. Przede wszystkim będzie musiała odnaleźć Dobrą Wróżkę, by cofnęła swój dar. W „Elli zaklętej" (2004) to co wyśnione i wymarzone, okazuje się przekleństwem. Na tym polega komediowa siła filmu i gra z baśniową tradycją, zgodnie z którą uroda i szlachetność powinny być hojnie wynagradzane.
Gwiazdą tej bajki jest Anne Hathaway, która zaczynała karierę od familijnego repertuaru (m.in. „Pamiętnik księżniczki" z 2001 roku), zanim błysnęła u boku Meryl Streep w „Diabeł ubiera się u Prady" (2006) i zdobyła nominację do Oscara za rolę narkomanki wychodzącej z nałogu w niezależnym dramacie „Rachel wychodzi za mąż" (2008). Obecnie należy do grona najciekawszych amerykańskich aktorek. W 2012 roku pojawi się jako Kobieta Kot w trzeciej części przygód Batmana w reżyserii Christophera Nolana oraz nowej adaptacji „Nędzników" autorstwa Toma Hoopera.
Ella zaklęta
20.25 | tvp 1 | PIĄTEK
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA