fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Świat

Papież refleksyjnie podczas audiencji. Nie bójmy się śmierci.

Papież Benedykt XVI podczas audiencji generalnej w Dzień Zaduszny zachęcał do refleksji nad śmiercią, która jest wypychana ze współczesnej kultury
W Auli Pawła VI na audiencji Benedykta XVI zgromadziło się ok. 8 tys. pielgrzymów z całego świata, którzy usłyszeli, że śmierć jest w naszym społeczeństwie coraz częściej tematem tabu i stale podejmowane są próby usunięcia z naszego umysłu każdej myśli o niej. Papież przestrzegł też przed różnymi formami spirytyzmu.
- Droga śmierci jest drogą nadziei, a odwiedzanie cmentarzy, jak również czytanie napisów na grobach to podejmowanie zadania, naznaczonego przez nadzieję wieczności - mówił Benedykt XVI.
Benedykt XVI przestrzegł przed próbami nawiązywania kontaktu ze światem po drugiej stronie śmierci i który byłby kopią obecnej rzeczywistości.
- Jest w nas poczucie niezgody, ponieważ nie możemy zaakceptować tego, że to wszystko zostało zrealizowane w czasie całej naszej egzystencji, zostaje nagle przekreślone - dodał Benedykt XVI. Jego zdaniem lękamy się śmierci, a możemy ją zrozumieć jedynie uznając istnienie Boga - wyjaśnił papież.
Po polsku powiedział - Dzisiaj we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych pamiętamy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oczekują naszej pomocy, by wejść do życia wiecznego.
- Droga śmierci jest w rzeczywistości drogą nadziei. Odwiedzanie naszych cmentarzy, odczytywanie inskrypcji grobowych jest przebywaniem drogi naznaczonej nadzieją wieczności. Papież dodał, że wierząc w świętych obcowanie polecamy ich Bożemu miłosierdziu. Niech smutek i ból rozłąki z bliskimi ożywia nadzieję naszego zmartwychwstania i spotkania z Bogiem w niebie.
Ojciec Święty wskazując na znaczenie uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych powiedział, ze człowiek potrzebuje wieczności, a wszelka inna nadzieja jest dla niego zbyt krótka, zbyt ograniczona.
Na zakończenie Benedykt XVI zachęcił, aby podczas wizyt na cmentarzach odważnie i z mocą odnawiać wiarę w życie wieczne. Podczas audiencji generalnej ojciec Święty zachęcił, aby z odwagą i siłą odnawiać wiarę w życie wieczne i żyć z tą wielką nadzieją.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA