fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Tenis

Było blisko. Radwańska przegrała z Woźniacką

Agnieszka Radwańska
AFP
Agnieszka Radwańska po wyrównanym spotkaniu przegrała z liderką światowych rankingów Karoliną Woźniacki 2:1. W kończącym sezon turnieju znalazły się najlepsze tenisistki na świecie
Turniej ATP Masters w Stambule jest podsumowaniem całego sezonu. W tym roku po raz pierwszy do elitarnej grupy ośmiu najlepszych tenisistek sezonu awansowała bezpośrednio Agnieszka Radwańska. Polka nie będzie miała łatwo. Trafiła do grupy czerwonej, w której zmierzy się z Karoliną Woźniacką, Petrą Kvitovą i Wierą Zwonariową. Na początek pojedynek z liderką rankingu ATP Karoliną Woźniacką.
Dunka polskiego pochodzenia w zeszłym roku awansowała do finału całego turnieju, gdzie musiała uznać wyższość Kim Clijsters 6:3, 5:7, 6:3. - Chciałaby zagrać na takim poziomie jak grałam w Azji - mówiła przed wejściem na kort Radwańska.
- Na korcie kończy się przyjaźń - powiedziała Woźniacka nawiązując do swoich bardzo dobrych relacji z Agnieszką Radwańską. Początek spotkania pokazał, że słowa trenera Agnieszki Radwańskiej się sprawdzają. Po dwóch piłkach uderzonych przez Polkę w siatkę, widać było zaskoczenie na twarzy polskiej tenisistki. Agnieszka bardzo dobrze broniła się przed atakami swojej rywalki i nie trzymając się końca korku często atakował blisko siatki. Już w trzecim secie Radwańska doprowadziła do przełamania i prowadzi z liderką rankingu 3:1. Kolejny gem to popis gdy Dunki. Radwańska bardzo dobrze się broniła, ale nie mogła dojść do słowa przy świetnych zagraniach Woźniackiej. Ostatecznie Polka przegrywa do zera i mamy 3:2. Zdobywanie punktów nie przychodziło Radwańskiej najłatwiej. Po długich wymianach piłki Woźniacka doprowadza do przełamania i remisu 4:4. Radwańska łatwo oddała również gema kolejnego, w którym przy swojej zagrywce Woźniacka nie oddała żadnej piłki i wyszła na prowadzenie w całym spotkaniu 5:4 Radwańska zrozumiała, że nie ma szans w starciu z długimi wymianami Dunki. Mimo stanu 0:40 wygrała seta, a w następnym wygrała z Woźniacką do zera i prowadzi w całym meczu 6:5 W kolejnym secie Radwańska przegrywała 30:0, na szczęście kolejne piłki wygrała i wygrywa całego seta 7:5. Drugiego seta Radwańska zaczęła rewelacyjnie i przy zagrywce rywalki wyszła na prowadzenie 1:0. Kolejne gemy to wyrównana gra z obu stron. Obie zawodniczki przełamywały zagrania przeciwniczki i dopiero przy stanie 2:2 Woźniacka wygrywa swoją podanie i wychodzi na prowadzenie 3:2. Od tego momentu widać kryzys w grze Radwańskiej. Woźniacka zaczyna coraz bardziej dominować, ograniczyła niewymuszone błędy i wygrywa kolejne dwa gemy. Do zwycięstwa w drugim secie brakuje jej jednego gema. Po krótkiej przerwie, w której lekarz opatrywał prawy bark Agnieszki Radwańskiej, Woźniacka wygrała kolejnego gema i doprowadziła w setach do wyrównania 1:1. Trzeciego seta Agnieszka Radwańska zaczęła od porażki. Przy stanie 1:0 dla Woźniackiej Polka doprowadziła do wyrównania, wygrywając swoje podanie po sześciu przegranych gemach. Przy stanie 4:2 dla Woźniackiej i stanie 40:0 Agnieszka ruszyła do odrabiania strat. Po najciekawszej akcji spotkania Radwańska wyszła na prowadzenie i po dwóch błędach w zagrywce Woźniackiej wygrała całego gema W następnych gemach Radwańska doprowadziła do wyrównania przy stanie 4:4. W tym momencie popełniła dwa poważne błędy w gemie kolejnym i Dunka wyszła na prowadzenie 4:5. W secie ostatnim Radwańska obroniła jedną piłkę meczową, ale przy kolejnej była bezsilna i Dunka mogła cieszyć się ze zwycięstwa 6:4. W innym dzisiejszym spotkaniu Czeszka Petra Kvitova (nr 3.) zaskakująco łatwo uporała się z Rosjanką Wierą Zwonariewą (6.) 6:2, 6:4. W drugiej kolejce spotkań rywalką Agnieszki Radwańskiej będzie Wiera Zwonariewa. Agnieszka Radwańska - Karolina Woźniacka 1:2 (7:5, 2:6, 4:6)
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA