fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Telewizja

Estradowy jubileusz Cezarego Pazury

studio69/polsat
Jan Bończa-Szabłowski
Zapowiadał się na bardzo utalentowanego aktora scenicznego. Jeszcze jako student łódzkiej Filmówki wystąpił w roli doktora Żywago w warszawskim Teatrze Ochoty.
Ta rola była objawieniem. Potem przez lata pozostał wierny scenie Machulskich – swoich profesorów. Na krótko przeniósł się do Teatru Powszechnego. Szybko uznał, że jego żywiołem jest film. Dał się zauważyć w produkcjach Machulskiego, Pasikowskiego, Koterskiego. To przyniosło ogromną popularność. Pazura chętnie dał się jej ponieść, wybierając nie zawsze najszczęśliwsze propozycje. Z myślą o nim nakręcono serial Canal+ „13 posterunek". W Polsacie prowadził również teleturniej „Strzał w 10". Chętnie otwierał się także na eksperyment. Był producentem i odtwórcą trzech ról w kontrowersyjnej ekranizacji „Nienasycenia" Witkacego. Skrajne emocje wywołał też jego reżyserski debiut „Weekend".
W ostatnich latach coraz chętniej występuje na estradzie. Prowadzi kabaretony, pojawił się jako komentator w programie „Zabij mnie śmiechem". Na estradzie też postanowił obchodzić swoje 25-lecie pracy artystycznej. Galę jubileuszową będzie można obejrzeć na antenie telewizji Polsat.
Do udziału zaprosił m.in. Jerzego Kryszaka, Kabaret Ani Mru Mru, Kabaret Moralnego Niepokoju, Piotra Bałtroczyka, Kabaret Młodych Panów, a także – po raz pierwszy w kabaretowym wydaniu – aktora Pawła Małaszyńskiego. Wspólnie z jubilatem świętowali również m.in. Andrzej Grabowski, Radosław Pazura, Kuba Sienkiewicz, Łowcy.B oraz Paweł Dłużewski.
– Oprócz naszego jubileuszowego programu szykujemy dla publiczności sporo niespodzianek i nowych skeczy, które będzie można usłyszeć i zobaczyć po raz pierwszy – zachęca Pazura.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA