fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Sylwetki

Pomnik Jobsa w Budapeszcie

AFP
Pierwszy pomnik informatycznego guru, Steva Jobsa stanie w Budapeszcie. Odsłonięcie nastąpi 21 grudnia
Węgierska giełdowa spółka technologiczna Graphisoft SE postanowiła postawić pomnik informatycznemu guru, niedawno zmarłemu Steve Jobsowi. Jego odsłonięcie w parku technologicznym zaplanowane jest na 21 grudnia tego roku.
To Jobs pomógł Węgrom w rozwoju, promując opracowany przez ich spółkę program ArchiCAD. W informacji prasowej spółka nie ukrywa, że tak naprawdę, to zawdzięcza Jobsowi swoje istnienie, nie mówiąc już o szybkim rozwoju i uznaniu na świecie.
- Graphisoft jest zdania, że Steve Jobs jest największym bohaterem informatyki w naszych czasach - napisali Węgrzy w informacji prasowej. Przy tym zdaniem właścicieli firmy Jobs odegrał główną rolę w udoskonaleniu oprogramowania ArchiCAD autorstwa Graphisoftu. Jego pierwsza wersja pojawiła się w komputerach Lisa, które były poprzednikami popularnych MacIntoshy. Grahisoft przypomina,że Jobs po raz pierwszy zobaczył ArchiCAD podczas wizyty na targach CEBIT w Hannowerze w 1984 roku i wtedy zadecydował, że Apple pomoże w jego dystrybucji. Dla Węgrów wówczas uczestniczenie w targach hanowerskich było wielkim wyzwaniem.
—Byliśmy wtedy malutką firemką biedną i z marnymi perspektywami na rozwój. Apple dał nam pieniądze i komputery, o których kupieniu nawet nie mieliśmy co marzyć - pisze Graphisoft.
Steve Jobs zrobił dla Węgrów nich znacznie więcej - pomógł dotrzeć do kanałów dystrybucyjnych, o których Graphisoft nie miał pojęcia,że istnieją. Ta współpraca, w tym również kontakty z samym Apple, istnieją do dzisiaj. A zdaniem Graphisoftu Jobs zrobił coś więcej, niż tylko wymyślenie genialnych produktów: nadał IT, postrzeganej jako zimna i zamknięta prawdziwie „ludzką twarz".
Źródło: ekonomia24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA