fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Społeczeństwo

Akcja do Tablicy: Młodzi pytają polityków na Facebooku

ROL
Blisko 50 tysięcy młodych ludzi przedstawiło swoje propozycje dotyczące zmian w Polsce. To efekt akcji „do Tablicy", która wystartowała na facebookowym profilu Apelu do Parlamentarzystów
Ci, którzy nie zdążyli jeszcze zabrać głosu, mogą to zrobić do 25 września. Zliczone postulaty zostaną przedstawione komitetom wyborczym wszystkich partii.
„Do Tablicy" to głos młodych ludzi, którzy czują się lekceważeni lub oszukani przez partie polityczne. - Zbliżają się wybory, a my nie mamy na kogo głosować. Czytając programy polityczne nie odnajdujemy nic, co tak naprawdę nas interesuje, dlatego właśnie wymyśliliśmy akcję „do Tablicy". Chcemy, używając Facebooka, zaangażować młodych ludzi i stworzyć naszą własną listę postulatów, a później pójść z nią do startujących w wyborach partii politycznych i poznać ich stanowiska co do każdego z punktów naszej listy – tak o akcji mówi jeden z organizatorów - Michał Juda.
Codziennie na facebookowej tablicy na pytania dotyczące zmian w Polsce odpowiada kilka tysięcy osób. Postulaty młodych dotyczą m.in. kwestii ideologicznych, gospodarczych, prawnych, polityki rodzinnej i międzynarodowej. Najważniejsze z nich zostaną przedstawione wszystkim partiom, a ta, która zobowiąże się zrealizować jak najwięcej z nich – może liczyć na poparcie młodych w nadchodzących wyborach.
Politycy zostaną też zaproszeni do debaty, która odbędzie się 28 września. Na pytania młodych Polaków zgodzili się już odpowiedzieć Grzegorz Napieralski (SLD), Lech Jaworski (PO) oraz Janusz Palikot (RPP).
Wszyscy, którzy chcieliby zgłosić swoje postulaty mogą to zrobić za pośrednictwem Facebooka http://www.facebook.com/apelujemy lub przesyłać e-mailem na adres:   apelujemy@gmail.com.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA