fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Europejska gospodarka stanęła

Stopa bezrobocia w krajach strefy euro w lipcu po uwzględnieniu czynników sezonowych wyniosła 10,0 proc. Jest to identyczny wynik jak w czerwcu – poinformował w komunikacie Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej
Wynik jest słabszy od prognoz analityków, którzy oczekiwali niewielkiego spadku do poziomu 9,9 proc.
Przeciętna stopa bezrobocia w wszystkich 27 krajach Unii Europejskiej wyniosła w lipcu 9,5 proc., wobec 9,5 proc. w czerwcu 2011 r.
Hiszpania pozostaje krajem z najwyższym bezrobociem. Bezrobotna nadal pozostaje 21,2 proc. Hiszpanów. Najlepiej sytuacja wygląda w Austrii, gdzie stopa bezrobocia wynosi zaledwie 3,7 proc. Polska pod tym względem jest europejskim średniakiem. Według wyliczeń Eurostatu na koniec lipca 2011 r. stopa bezrobocia w Polsce wyniosła 9,4 proc. Jest to spadek o 0,1 proc. w stosunku do czerwca 2011 r. Według metodologii GUS stopa bezrobocia w lipcu wyniosła 11,7 proc.
Zaskoczenia nie sprawiły dane dotyczący wzrostu cen. W sierpniu bieżącego roku inflacja w strefie euro wyniosła 2,5 proc. w ujęciu rocznym - podał Eurostat. Wartość ta jest zgodna z oczekiwaniami analityków, którzy prognozowali stopę inflacji na poziomie właśnie 2,5 proc.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA