fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Media

Jerzy Kapuściński nowy szef TVP2

Jerzy Kapuściński
Fotorzepa, Seweryn Sołtys Seweryn Sołtys
Rafał Rastawicki nie jest już dyrektorem Dwójki – dowiedziała się „Rz”. Dziś dostał wypowiedzenie. Zastąpi go Jerzy Kapuściński, który został p.o. dyrektora TVP2
Informację „Rz" potwierdziła Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik TVP. – Spojrzenie prezesa Brauna na rolę mediów publicznych i rolę TVP2 całkowicie odbiega od wizji pana Rastawickiego - tłumaczy.
Rastawicki był szefem Dwójki od jesieni 2009 r.
Kapuściński kilkanaście dni temu objął w TVP stanowisko wicedyrektora biura zarządu. Razem z Jackiem Wekslerem (który do telewizji przyszedł z ministerstwa kultury) mieli opracować jednolitą koncepcję programową telewizji publicznej i nadzorować jej realizację - w tym dokończyć pracę na jesienną ramówką. Kapuściński był związany z TVP od 1991 roku, przez 13 lat kierował redakcją artystyczną Dwójki. Był pomysłodawcą programu „Kocham kino" i współzałożycielem TVP Kultura (gdzie pracował razem z Wekslerem).
 
Decyzja ta oznacza, że lewica straciła wpływy we wszystkich głównych antenach TVP.
Na początku czerwca nowym szefem TVP Info został Jan Szul. Zastąpił na tym stanowisku Łukasza Kardasa, kojarzonego z lewicą.
Pod koniec maja trzej członkowie zarządu telewizji ( są to prezes Juliusz Braun, kojarzony z PO, Marian Zalewski, kojarzony z PSL i Bogusław Piwowar, kojarzony z lewicą) podzielili się kompetencjami. Ustalono wówczas, że anteny Jedynka i Dwójka będą podlegać Braunowi, a ośrodki regionalne (TVP Info)- Zalewskiemu.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA