fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Teatr

Premiera spektaklu o Batmanie

Twórcy zapowiadają, że przedstawienie będzie bliższe serialowi animowanemu, niż mrocznym filmom o Batmanie Christophera Nolana
Fotorzepa, MW Michał Walczak
Za trzy tygodnie w Manchesterze zapowiadana jest premiera spektaklu na podstawie przygód Batmana
Przedstawienie składa się ze scenariuszy kilku komiksów. Będzie drugą próbą przeniesienia przygód superbohatera na deski teatru, po krytycznie przyjętym broadwayowskim musicalu „Spiderman: Turn Of The Dark".
W „Batman Live" na scenie, oprócz człowieka nietoperza, pojawią się jego przyjaciele - pomocnik Robin, komisarz policji Gordon i lokaj Alfred. Bohater zmierzy się z groźnymi przeciwnikami takimi jak Joker, Pingwin, Kobieta Kot czy Dwie Twarze. Nawet w serialach animowanych i filmach o mrocznym rycerzu, nie występuje jednocześnie tylu super przestępców.
Widowisko ukaże początek przyjaźni między Batmanem a Robinem. Obaj będą musieli nie tylko zaprowadzić porządek w mieście, ale także poradzić sobie z psychicznymi traumami po stracie rodziców. Akcja, tak jak w rysunkowych i filmowych przygodach, rozgrywać się będzie w tajemniczym Gotham City. Twórcy zapowiadają efektowne sceny walki, akrobacje i iluzjonistyczne sztuczki. Na scenie nie zabraknie słynnych gadżetów Batmana - liny z hakiem wystrzeliwanej z pistoletu, zasłon dymnych, a także Batmobilu, czyli super szybkiego, aerodynamicznego samochodu.
W rolę człowieka nietoperza wcieli się młody aktor Sam Heughan, znany z występów w wielu brytyjskich serialach. Kompozytorem muzyki jest James Brett, współtwórca ścieżki dźwiękowej do takich produkcji, jak „X-Man", „Planeta 51" czy „Transformers". Twórcy zapowiadają, że przedstawienie będzie bliższe serialowi animowanemu, niż mrocznym filmom o Batmanie Christophera Nolana. Stawiają na zabawę fabułą i efekty teatralne, a nie na tworzenie napięcia i scen pełnych przemocy. Premiera odbędzie się19 lipca w Manchesterze. Spektakl za kilka milionów funtów po tournée w Anglii i Irlandii, pojedzie do USA. Ceny biletów zaczynają się od 20 funtów (ok. 90 zł).
 
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA