fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Komercyjne

Ghelamco zostało wydawcą

materiały dewelopera
Konsorcjum Grupy Ghelamco kupiło wydawnictwo Bellona SA za ok. 47 mln zł. Obok siedziby wydawnictwa, Ghelamco już buduje strzelisty biurowiec
W prywatyzacji wydawnictwa Bellona Ministerstwo Skarbu Państwa wybrało ofertę konsorcjum belgijskiego dewelopera Ghelamco oraz spółki pracowniczej Wydawnictwo Bellona.
– Podstawowym warunkiem realizacji projektu przez Konsorcjum była gwarancja utrzymania działalności wydawniczej oraz stworzenie warunków jej dalszego dynamicznego rozwoju — komentuje Jeroen van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią. – Drugim zagadnieniem nad którym będziemy pracować jest optymalizacja portfolio nieruchomości, które znajdują się w aktywach wydawnictwa.
Jego zdaniem, wielokrotne próby prywatyzacji Bellony pokazały, że nie ma na rynku takiego wydawnictwa, które miało by know-how oraz środki konieczne do efektywnego zagospodarowania nieruchomości spółki. Brak było również inwestora – developera, który chciałby się zająć prowadzeniem działalności wydawniczej.
Ghelamco Poland to jeden ze znanych deweloperów i generalnych wykonawców. Firma specjalizuje się w budowie biur i magazynów. Realizuje też projekty mieszkaniowe.
Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA