fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Rankingi

Najlepsi eksperci w różnych dziedzinach

Po raz pierwszy wyłoniliśmy dwóch liderów w dziedzinie postępowań podatkowych oraz doradcę rekomendowanego w zakresie akcyzy. Mamy też po dwóch najlepszych specjalistów do spraw VAT i PIT
Doradcy, którzy chcą być konkurencyjni, muszą specjalizować się w wybranej dziedzinie prawa podatkowego. W tej części rankingu wybraliśmy osoby, które cieszą się największym uznaniem swojego środowiska. Kancelarie i spółki doradztwa podatkowego prosiliśmy o  wskazanie najlepszych ekspertów w dziedzinie poszczególnych podatków.
Okazuje się, że osoby uznane za najlepsze w poprzednich edycjach rankingu potwierdziły swoją pozycję.
W tym roku po raz drugi wyłoniliśmy dwóch liderów w  dziedzinie podatku od towarów i usług. Już od pięciu lat najlepszym ekspertem w dziedzinie VAT jest Tomasz Michalik, partner w spółce MDDP, który od początku 2010 r. pełni też funkcję przewodniczącego Krajowej Rady Doradców Podatkowych. Po raz drugi pozycję lidera zajął Jerzy Martini, partner w kancelarii Baker & McKenzie. Rekomendację w  dziedzinie VAT otrzymał prof. Witold Modzelewski.
W tegorocznym zestawieniu po raz pierwszy udało się wyłonić rekomendowanego w  dziedzinie podatku akcyzowego. Został nim Szymon Parulski, współzałożyciel kancelarii Parulski i Wspólnicy Doradcy Podatkowi. W poprzednich latach wskazania branży były bardzo niejednorodne.
Nie było natomiast zmian w dziedzinie podatku dochodowego od osób fizycznych. Tak samo jak w poprzednich latach zdecydowanymi liderami zostali dr Janusz Marciniuk, prezes w Marciniuk i Wspólnicy Spółka Doradztwa Podatkowego, oraz Andrzej Taudul, partner w Kancelarii Paczuski & Taudul.
Nie udało się natomiast – w przeciwieństwie do poprzedniego roku – wyłonić eksperta w dziedzinie podatku dochodowego od  osób prawnych.
Mamy jednak dwóch liderów w dziedzinie postępowania podatkowego. Po raz kolejny pozycję tę zajęła Dorota Szubielska, partner i radca prawny w kancelarii Chadbourne & Parke. Po raz pierwszy liderem został Robert Krasnodębski z kancelarii Weil, Gotshal & Manges, rekomendowany w poprzednich latach.
Pozycję lidera w dziedzinie międzynarodowego prawa podatkowego obronił Janusz Fiszer. Rekomendację środowiska otrzymał w tej edycji rankingu Józef Banach, partner w InCorpore Banach Iniewski i Wspólnicy.
W tym roku zrezygnowaliśmy natomiast z pytania o najlepszych specjalistów w poszczególnych branżach – motoryzacyjnej, farmaceutycznej, nowych technologii i telekomunikacji oraz nieruchomości. W  praktyce okazało się bowiem, że niewiele firm wypełnia tę część ankiety, a wskazania są bardzo niejednorodne.
Rekomendacje – najlepsi specjaliści
Dziedzina
Lider
Rekomendowani
VAT
Jerzy Martini (Baker & McKenzie)
Tomasz Michalik (MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy)
Witold Modzelewski
(ISP Modzelewski i Wspólnicy)
Podatek akcyzowy
 
Szymon Parulski (Parulski i Wspólnicy)
Podatek dochodowy od osób fizycznych
Janusz Marciniuk
(Marciniuk i Wspólnicy)
Andrzej Taudul (Paczuski & Taudul)
 
Postępowania podatkowe
Dorota Szubielska (Chadbourne & Parke)
Robert Krasnodębski (Weil, Gotshal & Manges)
 
Międzynarodowe prawo podatkowe
Janusz Fiszer (White & Case)
Józef Banach (InCorpore Banach Iniewski i Partnerzy)
 
Czytaj więcej w artykułach:
 
Zobacz cały ranking:
 
 
 
 
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA