fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Historia

Historia dla młodych

Muzeum Powstania Warszawskiego nie spoczywa na laurach i nie zadowala się faktem, że od otwarcia odwiedziło je blisko 3 mln turystów. Teraz samo wyjeżdża z miasta, by dotrzeć do młodych ludzi. Dokąd? Na Przystanek Woodstock.
Od 4 do 6 sierpnia w Kostrzynie nad Odrą kilkunastoosobowa grupa pracowników i wolontariuszy zorganizuje warsztaty komiksowe, turniej gier planszowych, grę miejską opartą na przedwojennej grze karcianej „Flirt" oraz wspólne śpiewanie piosenek powstańczych i antywojennych.
Przygotowano także specjalne pokazy multimedialne – uczestnicy największej plenerowej imprezy muzycznej w Europie obejrzą „Miasto ruin" oraz zarejestrowane kamerą wywiady z powstańcami (przeprowadzili je wolontariusze MPW w ramach Archiwum Historii Mówionej).
Muzeum Powstania Warszawskiego współpracuje z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy od kilku lat, teraz podczas Przystanku Woodstock weźmie udział w edukacyjno-kulturalnym projekcie WOŚP Akademia Sztuk Przepięknych. W jej ramach zorganizuje wystawę „Solidarność społeczeństw" poświęconą fenomenowi „Solidarności" i społecznym działaniom Polaków w walce z komunizmem.
Źródło: Życie Warszawy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA