fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Syntetyczny punk

Materiały Promocyjne
Nazywane są boginiami electro, ale grupa Chicks On Speed nie ogranicza się bynajmniej do grania muzyki.
Jej członkinie prowadzą sklep internetowy, wytwórnię muzyczną, projektują grafikę dla magazynów, okładki płyt i własną odzież, grają w teatrach, prowadzą program radiowy, piszą książki, pokazują się w galeriach.
Ten kobiecy kolektyw performerski, ceniony przede wszystkim za skłonność do ekstrawagancji i przekraczania granic, powstał w Niemczech, a w jego składzie znalazły się artystki z USA, Australii, Izraela i Estonii. Ich twórczość powiązana jest ze sceną electroclash, łącząc nową falę, punk rocka i muzykę taneczną. Ale koncerty Chicks On Speed to całe widowiska powstałe na gruncie sztuk wizualnych.
Na ostatnim występie formacji podczas Free Form Festival można było zobaczyć performance z graniem na maszynie do szycia i prasowaniem. Połączenie sztuki i muzyki wykonywanej na żywo (dziewczyny zatrudniają czasem perkusistę i basistę) same artystki określają jako wydarzenie z pogranicza aerobiku i chaosu, bo cykl zdarzeń na scenie (z licznymi zmianami kostiumów) staje się często rodzajem didżejskiego happeningu. Ich twórczości odpowiadałoby również pojęcie „muzyczna instalacja".
Po dekadzie aktywności są nadal otwarte na eksperymentowanie i wymyślanie siebie od nowa. Przez fanów uznawane są za artystyczny skład rewolucyjny. Każdy koncert to wyjątkowe, multimedialny, żywiołowy show wykorzystujący strategię kabaretu, preformance'u, hype'u i streetartu. Chyba najciekawszy w nim jest wywrotowy przekaz odnoszący się do krytyki popkultury – walcząc jej środkami, Chick on Speed pokazuje, że dzisiejszej kultury nie sposób traktować inaczej niż tylko z przymrużeniem oka. Dlatego ją na scenie w duchu postmodernistycznym odtwarzają. Ich ironia i sarkazm nie zwiększają dystansu, tylko ukazują wprost, jak skonwencjonalizowana jest masowa rozrywka.
Dotychczasowy dorobek kapeli zamyka longplay „The Beat Is Happening" z 2010 roku. Wydany został z katalogu własnej wytwórni Chicks On Speed Records, która promuje różne odmiany alternatywy.
Chicks On Speed, Ósmy Dzień Tygodnia, ul. Czerska 12, bilety: 20 zł, rezerwacje: positive_vibes@o2.pl, informacje: czerska12@gmail.com lub tel. 508 111 221, piątek (3.06), godz. 22.
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA