fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Cło

Łatwiej wysłać pocztą książki za granicę

www.sxc.hu
W miesięcznych okresach rozliczeniowych firmy będą mogły dokonywać zgłoszenia celnego w sprawie objęcia procedurą dopuszczenia do obrotu czasopism i książek zawartych w przesyłkach pocztowych
Ten sam miesięczny okres rozliczeniowy będzie dotyczył zgłoszenia celnego przesyłek pocztowych z wywożonymi czasopismami i książkami.
Takie uproszczenie przepisów przewiduje najnowsze rozporządzenie zmieniające przepisy w sprawie szczegółowego trybu i warunków przedstawiania towarów i dokonywania zgłoszeń celnych w obrocie pocztowym, które dziś wchodzi w życie.
Co ważne, zgłoszenia celne trzeba będzie składać odpowiednio w terminie do piątego oraz do dziesiątego dnia następnego miesiąca za miesiąc poprzedni.
Zgodnie z nowym § 14a rozporządzenia zgłoszeń celnych o objęcie procedurą wywozu czasopism i książek zawartych w przesyłkach pocztowych należy dokonywać na podstawie wykazów rejestracyjnych prowadzonych w uzgodnieniu z naczelnikiem urzędu celnego.
Nowe rozporządzenie zmienia dotychczasowe przepisy, a mianowicie rozporządzenie ministra finansów z 6 sierpnia 2004 r. Zostało zaś wydane na podstawie art. 19 ust. 2 prawa celnego.
Podstawa prawna:
 
Zobacz serwis: Firma » Cło
Źródło: Rzeczpospolita
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA